Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

“Nocny stróż” – nowość wyd. Bratni Zew

NOCNY STRÓŻ
autor: Ewa Liegman
wydawca: Wydawnictwo Franciszkanów “Bratni Zew”
objętość: 322 stron
format: 120 x 180 mm
oprawa twarda


Nie ma takiej nocy, z której nie można przedrzeć się do światła. Póki żyjesz, masz szansę na przebudzenie.
Ta lektura poprowadzi Cię bezpiecznie. Zajrzyj w głąb swojego serca, wydobądź wszystko na wierzch i skonfrontuj się z przeciwnikami. Zaczekaj na poranek. Każda noc przeminie, ale żyj uważnie, by nie przegapić świtu. Przygotuj się na spotkanie z prawdziwą Miłością.


Ewa Liegman to kobieta żywiołowa i refleksyjna. Lubi podróżować, ma za sobą wyprawy do Mongolii, Kenii i Nepalu. Jest aktywną działaczką społeczną, pomysłodawczynią i realizatorką licznych akcji charytatywnych. Jest prezesem hospicjum dla dzieci. Realizuje projekty na rzecz osób zmagających się z ciężką chorobą, stratą i żałobą. Organizuje spotkania i warsztaty dla uczniów, studentów, personelu medycznego, zespołów pracowniczych, więźniów na temat „Jak przebudzić się do pełni życia”. W wydawnictwie Bratni Zew wydała Prognozę pogody ducha.

Zajrzyj do środka
Link do książki

Słowo od Autorki:

Jak przejść przez noc życia, przez wszystkie mroczne doświadczenia? Czy można oswoić swoją ciemną stronę, zajrzeć w oczy strachom i się nie załamać? W końcu przygotować się do śmierci, a więc i do spotkania ze światłem?
Książka dla ludzi, których dusze są jak ptaki bez skrzydeł, które wlatują na świat w ciemną noc.
Dzięki tej książce nauczysz się być Nocnym Stróżem. Dostrzegać światło w najciemniejszych momentach życia, kiedy brakuje nadziei, a jednocześnie czuwać przez wszystkie etapy nocy. „Nocny Stróż” to trening charakteru, w czasie którego Nocny Stróż przemienia się w Mocnego Stróża. Jest przy tym zaproszeniem do wejścia w noc, podzieloną na cztery rozdziały: cztery straże nocne, przybliżające do wielkiej tajemnicy życia, przemijania. W czasie pierwszej straży nocnej zaczynamy dostrzegać ciemność na świecie, zło w nas. Wszystkie doświadczenia, które podcinają skrzydła. Teksty zapalają latarkę, z którą łatwiej wejść w sferę, której nie chcę zobaczyć. Odzyskujemy wzrok duchowy. Oswajamy się ze strachem jak dzieci, które często boją się ciemności. Mierzymy się ze wszystkim, co jest trudne, by zahartować się do kolejnych etapów wędrówki przez ciemność. Druga straż nocna to niebezpieczny okres, w którym przyzwyczajamy się do ciemności, gorzkniejemy, brakuje motywacji do zmian. Nie wystarcza nadziei, wiary w siebie. Zaniżone poczucie własnej wartości, kompleksy zaciemniają naszą prawdziwą tożsamość, a jakiekolwiek światło jest już niedostępnym wspomnieniem. Teksty są jak latarnia w czasie burzy, by się nie poddać, ponieważ chwilę potem ostateczne starcie: trzecia straż nocna: pianie kogutów, na moment przed świtem. Czas rozliczeń. Surowy egzamin, do którego przygotowujemy się całe życie. Czas, w którym oglądamy życie z perspektywy śmierci. Czwarta straż nocna zapala światło w ciemności naszego życia. Pomaga nam otrzeźwieć
i przebudzić się zanim będzie za późno. Przygotowuje nas na trudne sytuacje jak rozstanie, odejście bliskiej osoby. Delikatnie wprowadza nas w świt. Pomaga uprzątnąć swoje serce, znaleźć miejsce na drugiego człowieka oraz wypełnić się światłem, miłością i radością.
Zapraszam do wspólnej podróży. Zajrzyj do głębi swojego serca, wydobądź wszystko na wierzch i skonfrontuj się z przeciwnikami. Zaczekaj na poranek… Każda noc przeminie, ale łatwo przegapić świt. Przygotuj się na spotkania z prawdziwą Miłością…

(info Bratni Zew)

Dodaj komentarz