Publikacje elektroniczne Rynek wydawniczy

Co na początek roku od Empik Go?

Druga seria specjalnych odcinków jednego z najpopularniejszych polskich podcastów true crime, biografia legendy polskiej sceny hip-hopowej i współzałożyciela kultowej Paktofoniki czy kontynuacja arcyważnych rozmów Magdy Mołek i Joanny Keszki. To tylko kilka przykładów nowości, które już na początku roku zadebiutują w aplikacji. Empik Go zdradza, jakie tytuły pojawią się w styczniu 2021 roku.


PRODUKCJE ORYGINALNE

Magda Mołek i Joanna Keszka – Rozważna i Erotyczna, sezon 2

Rozważna i Erotyczna powraca! Druga seria kultowego podcastu to kolejne rozmowy pełne rzetelnej wiedzy na temat kobiecej zmysłowości. Dziennikarka Magda Mołek oraz Trenerka Kreatywnego Seksu Joanna Keszka w nowym sezonie wskazują m.in. jak rozmawiać z dziećmi o seksie, przedstawiają kobiety, które tworzyły historię kobiecej seksualności, a także zdradzają, dlaczego pewność siebie jest ważna.

Premiera: 20 stycznia
Format: podcast
Liczba odcinków: 8


Marcin Myszka – Kryminatorium, sezon 2

Na początku stycznia w aplikacji zadebiutowała druga seria specjalnej edycji podcastu Kryminatorium. Marcin Myszka, twórca jednego z najpopularniejszych w Polsce programów true crime, przygotował dla fanów kolejne mrożące krew w żyłach opowieści. Historia najbardziej znienawidzonej matki Ameryki, losy braci, którzy chcieli uzyskać status największych zabójców na świecie oraz jedna z najbardziej szokujących polskich zbrodni to tylko kilka z przykładów poruszanych treści. Format podcastu niezmiennie pozostaje wyjątkowy – w serii dla Empik Go obok Marcina Myszki występuje zespół aktorów.

Premiera: 5 stycznia
Format: podcast
Liczba odcinków: 8


PREMIEROWE AUDIOBOOKI

Sebastian „Rahim” Salbert i Przemek Corso – Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia

Szczera spowiedź jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny hip-hopowej, podsumowująca ponad 20 lat ekscytującego życia wypełnionego muzyką i spotkań z inspirującymi ludźmi. Rahim, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz, ojciec i szara eminencja MaxFloRec, po raz pierwszy odsłania kulisy spektakularnej muzycznej kariery – od bitów klejonych na amidze 1200 w rodzinnym mieszkaniu w Mikołowie aż po solową karierę i zarządzanie własną wytwórnią. Raper zdradza, czego nauczył się o miłości, przyjaźni i budowaniu własnej tożsamości na brutalnym rynku muzycznym, jak zawiązał pakt przy dźwiękach głośnika i pracował nad kultową „Kinematografią” i jak zareagował na szaleństwo, które nastało po premierze filmu Jesteś bogiem. Wyznania Rahima od teraz dostępne są także w formie audiobooka, czytanego przez samego artystę.

Premiera: 11 stycznia
Format: e-book, audiobook
Wydawnictwo: Wydawnictwo SQN


Krzysztof Kasowski – Upadek króla rapu

Brawurowa powieść wokalisty, tekściarza i felietonisty Krzysztofa Kasowskiego zanurzona w świecie początku lat 90., czasach szalejącego kryzysu i inflacji, gdzie bardziej liczyła się przyjaźń, lojalność i dobra energia niż pieniądze. W 1991 roku Dolar jest dwudziestoletnim, początkującym muzykiem z niewielkiego miasta, lecz z ogromnymi ambicjami i marzeniami o sławie i uznaniu. Chłopak, choć dotychczas nie słuchał rapu, zakłada z kumplami pierwszą w Polsce hip-hopową grupę i z miejsca obwołuje się królem. Gdy wreszcie udaje mu się napisać kilka kawałków, drastycznie różniących się od miałkiej muzyki puszczanej w radio, wraz z kolegami przystępuje do „szarży na Jarocin” – mekki wszystkich antysystemowców, którzy w gwałtownych szarpnięciach strun gitary odnajdywali swoją wolność. Czy jednak Polska jest już gotowa na Króla Rapu?

Premiera: 13 stycznia
Format: e-book, audiobook


David Kushner – Masters of Doom

Światowy bestseller i jedna z najpoczytniejszych książek o historii gier wreszcie trafia do Polski. Kultowa już pozycja Masters of Doom przedstawia losy Lennona i McCartneya gier wideo – Johna Carmacka i Johna Romero, twórców najbardziej innowacyjnych i hołubionych serii, Dooma i Quake’a. Charyzmatyczny duet, żyjąc amerykańskim snem, zrewolucjonizował popkulturę i wiódł prym w wartej miliardy dolarów branży. Do czasu aż świecące triumfy gry nie podzieliły wizjonerów na zawsze. Opowieść Kushnera to pozycja zarówno dla graczy, jak i czytelników, którzy stronią od tej formy rozrywki. Jaskrawy portret dwóch zbuntowanych geniuszy tłumaczyły, w jaki sposób szokująca brutalność przynosiła ukojenie całemu pokoleniu.

Premiera: 25 stycznia
Format: e-book, audiobook
Wydawnictwo: Openbeta


Maya Frost – Klub Pana G.

Pobudzający wyobraźnię i zmysły debiut. Bohaterka powieści, Milena, należy do zblazowanych i nieco zaniedbanych mężatek, znudzonych codzienną rutyną. Kobieta nie potrafi przejąć inicjatywy i wprowadzić do swojego życia zmian, jednak los zsyła jej znakomitą ku temu okazję. Tajemniczy Gabriel zaprasza ją do tajnego klubu, w którym wejście do każdej następnej komnaty oznacza przekroczenie kolejnej seksualnej granicy. Jak daleko zajdzie Milena? I czy Gabriel naprawdę poznał swoje własne ograniczenia?

Premiera: 27 stycznia
Format: e-book, audiobook
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal


PREMIEROWY E-BOOK

Krwawe pozdrowienia z Rosji. Jak Władimir Putin eliminuje swoich przeciwników – Heidi Blake

Krwawe pozdrowienia z Rosji to reportaż o bezwzględnej walce prezydenta Rosji i jego zwolenników o władzę. Jak daleko jest w stanie posunąć się Władimir Putin? W jaki sposób pozbywa się swoich przeciwników? Czy któraś z historii znalazła swoje rozwiązanie w sądzie? Na te oraz wiele innych pytań odpowiada Heidi Blake.

Premiera: 27 stycznia
Format: e-book
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal

(inf Empik Go)

Dodaj komentarz