„Każdy ma prawo do obrony” – te słowa padają w tej książce najczęściej. Oskarżony, zanim zostanie skazany, jest uznawany za osobę niewinną. Dlatego adwokaci bronią gangsterów, morderców, osoby znienawidzone przez władzę. Byli na sali rozpraw, kiedy sądzono oskarżonych o zabójstwo gen. Marka Papały, Krzysztofa Olewnika, Iwony Cygan, Grzegorza Przemyka. Stali przy Leszku Czarneckim i austriackim biznesmenie – Geraldzie Birgfellnerze, Lwie Rywinie i Marku Falencie.
Gwiazdy polskiej palestry opowiadają Dorocie Kowalskiej o swoich najważniejszych, najbardziej medialnych sprawach. Ale także o tych codziennych – kiedy stoją u boku zwykłych ludzi w walce o sprawiedliwość. Osierocone, zaniedbane dzieci, kredyty frankowe, w które wkręcono ich klientów, nieuczciwi dłużnicy. Dlaczego polski system wymiaru sprawiedliwości nie działa? Dlaczego sprawy w sądach ciągną się w nieskończoność? Jaka jest w tym rola adwokata? Jak znaleźć najlepszą linię obrony, uwierzyć w nią i być wiarygodnym? Odpowiedź jest prosta: nie wolno się bać. Trzeba zrobić dla klienta wszystko. A jeśli trzeba w tym celu zejść do piekła, to trudno. Taki zawód.
W rozmowach udział wzięli mecenasi: Jacek Kondracki, Marek Małecki, Hanna Gajewska-Kraczkowska, Zbigniew Ćwiąkalski, Milewska-Celińska, Jacek Dubois, Ireneusz Wilk, Elżbieta Kosińska-Kozak, Grzegorz Cichewicz, Beata Czechowicz, Roman Giertych, Konrad Godlewski.
Premiera książki 8 kwietnia 2021 roku. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Melanż Bogumiła Genczelewska.
Dorota Kowalska
Dziennikarka „Polska The Times”, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i paryskiej Sorbony. Pasjonatka sportu i dobrego kryminału. Jest autorką sylwetek polskich polityków (Gracze: ich tajemnice), wywiadu-rzeki z Krzysztofem Liedlem, ekspertem od spraw terroryzmu (Oswoić strach: rozmowa o dekadzie terroryzmu), wywiadu-rzeki ze Zbigniewem Mikołejką (Jak błądzić skutecznie), wywiadów o generale Sławomirze Petelickim z A. Czupryn (Ostatni samuraj: rozmowy o generale Petelickim), sylwetek i rozmów z korespondentami wojennymi z W. Rogacinem, (Korespondenci.pl. Wstrząsające historie polskich reporterów wojennych), a także rozmowy z Barbarą Piwnik (Barbara Piwnik w rozmowie z Dorotą Kowalską) i 17 osobami (Pasjonaci). Kolejna książka, W kręgu zła, to zbiór reportaży o przemocy, nadziei, zbrodni i karze. Czas dobrej zmiany to rozmowy o polityce, a najnowsza książka Belfrzy
to wywiady z nauczycielami.
(info Melanż)
Dział, w którym zamieszczane są drobne informacje z rynku wydawniczo-księgarsko-poligraficznego.