Promocje książek Rynek wydawniczy

Wracają spotkania PWM spod znaku „Po Cichu. O Muzyce i literaturze”!

Cykl „Po Cichu. O Muzyce i literaturze” Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zyskał sympatię i uznanie widzów. Ciekawe wirtualne rozmowy prowadzone były przez cały 2020 rok. Twórcy odwiedzani  byli w ich  domach, widzowie mogli dowiedzieć się wiele ciekawego o ich życiu, zapytać o tajniki ich warsztatu, poznać źródła inspiracji. Druga odsłona cyklu zapowiada się równie interesująco.


Czy muzyce potrzebny jest parytet? Co stanowi wyzwanie w pracy nad trudnymi kompozycjami? Czy muzyka filmowa jest gorsza, a może lepsza? Jak pisać o muzykologii? Odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania znajdą się w nowych odcinkach, które już niebawem ukażą się w kanałach PWM. Rozmowom niezmiennie przewodniczyć będzie dyrektor – redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, dr Daniel Cichy.

Wybitni artyści i znakomici autorzy, muzycy, kompozytorzy, badacze, pedagodzy i pisarze. Łączy ich jedno – miłość do muzyki i przyjaźń z Polskim Wydawnictwem Muzycznym. Zapraszam na drugą odsłonę cyklu „Po Cichu. O muzyce i literaturze”.

Drugą część cyklu otworzy spotkanie z Violettą Rotter-Kozerą. Już 21 lutego autorka książki Kilar. W bliskim planie opowie o kompozytorze, a szczególnie o jego filmowym obliczu. Data tego spotkania nie jest przypadkowa – to właśnie wtedy – 46 lat temu – Ziemia Obiecana Andrzeja Wajdy ze spektakularną muzyką Kilara weszła do kin.

3 marca obchodzić będziemy rocznicę urodzin Kazimierza Serockiego. Z tej okazji Daniel Cichy w rozmowie z Iwoną Lindstedt – autorką książki Piszę tylko muzykę. Kazimierz Serocki – opowiedzą o tym posiadającym wiele artystycznych oblicz kompozytorze. Nie zabraknie również refleksji na temat muzykologii i o tym, jak okładka książki może intrygować czytelnika. Koniecznie uczcijcie ten dzień z nami.

8 marca o kobietach porozmawiamy z… kobietą. I to nie byle jaką, bo gościem Daniela Cichego będzie jedna z czołowych dyrygentek na świecie, Marzena Diakun. Podstawą do dyskusji będzie najnowsza płyta wytwórni Anaklasis: POLISH HEROINES OF MUSIC, na której usłyszymy kompozycje Elżbiety Sikory, Hanny Kulenty, Agaty Zubel i Grażyny Bacewicz.

31 marca wysłuchamy rozmowy o kompozytorze zapomnianym, ale wybitnym. Jego muzykę przepełnia ruch, namiętność i pasja. O kim mowa? O Dawidzie Bajgelmanie. O jego niezwykłych melodiach Daniel Cichy porozmawia z Jarosławem Besterem, autorem muzycznego opracowania płyty BAJGELMAN. GET TO TANGO.

Płytom Anaklasis dedykowane będą również kolejne dwa spotkania cyklu „Po Cichu. O muzyce i literaturze”. 19 kwietnia usłyszymy o premierowym krążku Marcina Stańczyka ACOUSMATIC MUSIC, z kolei 19 maja Daniel Cichy porozmawia z Krzysztofem Herdzinem o cieszącej się dużą popularnością muzyce z płyty: IMPRESSIONS ON PADEREWSKI.

17 czerwca przeniesiemy się na magiczne Podhale i przy dźwiękach góralskiej muzyki spotkamy się z Krzysztofem Trebunią-Tutką, autorem Muzyki Skalnego Podhala – pionierskiego podręcznika do nauki gry na prymach i sekundach. Tego jeszcze nie było!

Druga część roku 2021 będzie równie ekscytująca. Póki co tylko zapowiadamy, że na wirtualnej kanapie Daniela Cichego zasiądą: Aleksander Nowak, Szymon Nehring, Marcin Gmys, Ignacy Lisiecki oraz Dariusz Terefenko.

(info PWM)

Dodaj komentarz