Zapowiedzi wydawnicze

Nowość DW “Rebis” – “Jak zostać artystą”

JAK ZOSTAĆ ARTYSTĄ
autor: Jerry Saltz
wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
oprawa: twarda z obwolutą
liczba stron: 144

premiera: 06.04.2021


Sztuka ma moc zmieniania naszego życia. Wiele osób od dziecka marzy o tym, by stać się artystą. Jak to osiągnąć?

Jeden z najznaczniejszych i najżarliwszych głosów świata sztuki, Jerry Saltz, w książce Jak zostać artystą oferuje praktyczny poradnik osobom z twórczymi aspiracjami.
Jak urzeczywistnić przebłysk natchnienia, nie popadając w zwątpienie? Autor oferuje bezcenny wgląd w cechy dla nich ważne: oryginalność, wytrwałość, zrównoważenie wiedzy i intuicji i – najcenniejszą – wiarę w siebie. Tekst pełen jest reguł, podpowiedzi i konstruktywnych wskazówek, dzięki którym każdy artysta in spe wyzwoli uśpioną kreatywność, maksymalnie wykorzysta atuty materiału, potrafi sterować zawodowymi wyzwaniami i – co najważniejsze – będzie czerpał radość z tworzenia.
Piękna, użyteczna książka ilustrowana jest barwnymi dziełami dawnych i współczesnych wizjonerów. Niezbędnik i dla początkujących, i dla pogrążonych w niemocy twórczej, pragnących przełamać blokady.

Ta książka to must have dla
każdego, kto wierzy, że każdy z nas
może zostać twórcą. I że sztuka
może zmienić życie.

Jerry Saltz jest uznanym krytykiem dwutygodnika „New York” i poświęconej kulturze strony internetowej Vulture. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Pulitzera w dziedzinie krytyki, wygłasza wykłady w muzeach, m.in. w MoMA, Whitneyi Guggenheima, a także na uniwersytetach, m.in. Harvarda, Yale i Columbia.
Mieszka w Nowym Jorku.

(info Rebis)

Dodaj komentarz