Festiwale literackie

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki już w czerwcu

W czerwcu rusza Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. W tym roku impreza startuje w Warszawie (17 czerwca i potrwa do 20 czerwca), a następnie odwiedzi kolejno: Radom, Katowice, Dąbrowę Górniczą, Sopot, Opole, Gdynię, Wrocław, Zamość oraz Lublin.

Przed uczestnikami spotkania z autorami, warsztaty artystyczne, wystawy, spacery i gry literackie. To wszystko z myślą o dzieciach, ale także ich opiekunach: rodzicach i dziadkach, bo rodzina jest tym środowiskiem, w którym wykształcają się nawyki czytelnicze czy po prostu miłość do książek.

– Festiwal to okazja nie tylko do uczestnictwa w unikatowych wydarzeniach kulturalnych, ale także do czerpania inspiracji czytelniczych – podpowiada dyrektor programowa, Agnieszka Karp-Szymańska. – Budując program, odpowiadamy na zaobserwowane aktualne problemy i potrzeby dzieci. W tym roku zaprezentujemy wiele niezwykłych książek poruszających temat emocji i relacji społecznych. Warto zwrócić na nie uwagę, nawet jeśli nie uda się dotrzeć na same wydarzenia.

Czy książka wygra w tej konkurencji? Przekonamy się, ale pewne jest, że emocji nie zabraknie, bo w ramach wydarzeń Festiwalu będzie można po raz kolejny spotkać jego ambasadora, artystę światowej sławy – Józefa Wilkonia.

Obecność potwierdzili również najlepsi polscy autorzy: prof. Joanna Papuzińska, Grzegorz Kasdepke, Paweł Wakuła, Joanna Olech, Marcin Szczygielski, Tomasz Samojlik, Marta Kopyt, Krzysztof Łapiński, Małgorzata Swędrowska, Dorota Suwalska, Sylwia Majcher, Joanna Guszta, Agnieszka Frączek, Katarzyna Ryrych, Joanna Jagiełło, Elżbieta Pałasz.

A specjalne warsztaty dla gości Festiwalu przygotowują mistrzowie ilustracji: Józef Wilkoń, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Marianna Oklejak, Marcin Minor, Paweł Mildner, Przemysław Liput, Bartek Brosz, Joanna Czaplewska, Robert Romanowicz.

Na stronie Festiwalu pojawiły się już pierwsze programy, a także daty wydarzeń oraz szersze informacje.

Warto śledzić również media społecznościowe: profil na Facebooku, na którym można znaleźć najświeższe informacje i newsy, oraz Instagram uginający się od książkowych rekomendacji:

https://festiwalliteraturydzieciecej.pl/https://www.facebook.com/MiedzypokoleniowyFestiwalhttps://www.instagram.com/festiwal_literatury_dzieciecej


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz