Targi za granicą

Aleje Książek w centrum Petersburga

Przez najbliższe pięć miesięcy mieszkańcy i goście kulturalnej stolicy Rosji będą mogli kupować książki, dyskutować o nich z księgarzami, uczestniczyć w spotkaniach z pisarzami w Alejach Książek – liczących kilkaset metrów ciągiem stoisk ulicznych na deptaku Małaja Kaniusznaja.


Kontynuując tradycję przedrewolucyjną, ale też radzieckiego handlu ulicznego, ponad 50 tysięcy tytułów książek zostanie zaoferowanych czytelnikom w ulicznych pawilonach. Przede wszystkim są to książki miejscowych pisarzy, lokalna literatura historyczna, nowości literackie i oczywiście cieszące się największą popularnością książki dla dzieci – czytamy w informacji komitetu organizacyjnego.

Aleja Książek ruszyły już po raz siódmy. Pawilony uliczne będą czynne codziennie od rana do późnej nocy – do 17 października. W weekendy organizatorzy zapraszają na spotkania autorskie, prezentacje nowych publikacji, odczyty i przedstawienia teatralne. Organizatorami projektu są Związek Pisarzy w Petersburgu, petersburski oddział Związku Pisarzy Rosji oraz organizacja non-profit „Ławka Pisatielej” (księgarnia pisarzy).

Wg szefa komitetu organizacyjnego, Władimira Riabawoła, Aleje Książek stały się jedną z rozpoznawalnych marek Petersburga. Przypomniał też, że już 26 maja ruszy Międzynarodowy Salon Książki w Sankt Petersburgu (będzie czynny do 29 maja). W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na Placu Pałacowym.
(źródło pro-book.ru)

Dodaj komentarz