Filmy Rynek wydawniczy

„Super-Cannes” J.G. Ballarda na małe ekrany

Wydana w 2000 roku powieść  J.G. Ballarda Super-Cannes trafi ma małe ekrany.  Prawa na jej sfilmowanie nabyło  brytyjskie Ringside Studios, francuska firma medialna i dystrybutor Newen oraz Andy Starke  z Anti-Worlds Film & Television. Reżyserem będzie Brandon Cronenberg, znany z  nagradzanego „Possessora”.

James Graham Ballard[(1930-2009) to brytyjski powieściopisarz, nowelista i eseista. Do najlepiej znanych jego dzieł należy kontrowersyjna powieść Kraksa (Crash) oraz autobiograficzna Imperium Słońca (Empire of the Sun); obie zostały zekranizowane.

Akcja wydanej w 2000 roku powieści Super-Cannes rozgrywa się w futurystycznym business parku położonym na wzgórzach nad Cannes. W zaawansowanym technologicznie ośrodku, elity formują ekskluzywne, ultrakapitalistyczne społeczeństwo. W odseparowanej enklawie uprzywilejowani bogacze zamieszkują w luksusowych domach i korzystają z prywatnego ubezpieczenia. Jak szybko się okazuje, w luksusowym miejscu szybko rozwija się też półświatek pełen przemocy, seksualnych perwersji, szaleństwa i manipulacji.

Książka nie ukazała się w j. polskim.

(źródło: Deadline)

Dodaj komentarz