Najlepsze książki/plebiscyty Targi Targi w Polsce

Konkurs na Najlepszą Książkę Akademicką i Naukową ACADEMIA 2021

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Historia i Kultura zapraszają wydawców do udziału w 14. edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Akademicką i Naukową ACADEMIA 2021.


Konkurs towarzyszy Targom Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2021, które odbywają się równolegle z plenerową edycją Warszawskich Targów Książki, w dniach 9-12 września 2021 r. na płycie przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki oraz Placu Defilad (teren od strony ul. Marszałkowskiej).

Celem organizatorów jest wyróżnienie i promocja wydawców najlepszych publikacji akademickich  i naukowych, które ukazały się na rynku w roku 2019, 2020 i 2021 roku.

Do konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy, publikujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie, serie wydawnicze wydane w formie tradycyjnej książki drukowanej.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 9 lipca 2021 r.

Dla wystawców Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2021 udział w konkursie jest bezpłatny. Wydawcy, którzy nie uczestniczą w Targach, mogą zgłosić bezpłatnie jedną książkę. Zgłoszenie kolejnych wiąże się z opłatą w wysokości 70 zł + VAT za każdą publikację.

Zwycięzcy poza dyplomami otrzymają nagrody pieniężne:

  • 2 000 zł – Nagroda Główna ACADEMIA 2021
  • 1 000 zł – Nagroda Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej  w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych
  • 1 000 zł – Nagroda Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych.

Organizatorzy przyznają także wyróżnienia we wszystkich powyższych kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie.

Laureatów konkursu poznamy w piątek, 10 września – w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej  na odbywających się równolegle Warszawskich Targach Książki i Targach ACADEMIA.

Zapraszamy do udziału!
Więcej informacji o Konkursie:
Małgorzata Kanownik: program@historiaikultura.pl, tel. 505 245 837

Więcej informacji…

(info Fundacja Historia i Kultura)

Dodaj komentarz