Rynek wydawniczy

“Ignacy Jan i jego plan” filmowo i edukacyjnie

Z okazji Dnia Dziecka Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało filmową niespodziankę dla najmłodszych wielbicieli serii “Małe PWM”. Już 1 czerwca będzie miała miejsce premiera serii “Ignacy Jan i jego plan”, czyli 10-u odcinków animacji edukacyjnych skupionych wokół postaci Ignacego Jana Paderewskiego.


Animacje zostały zainspirowane wydaną przez PWM w 2020 roku książeczką autorstwa Katarzyny Huzar-Czub z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej. Narratorem opowieści i jednocześnie przewodnikiem po świecie Ignacego Jana został głos doskonale znany najmłodszym widzom – Jerzy Stuhr.

Każdy z dziesięciu odcinków koncentruje się na kolejnych etapach życia kompozytora, jego podróżach, karierze pianistycznej, politycznej oraz twórczości kompozytorskiej. Filmy utrzymane są w konwencji 2-minutowych, dynamicznie zmontowanych epizodów z przekazem dostosowanym do najmłodszego odbiorcy. W warstwie dźwiękowej zostały także wzbogacone o utwory autorstwa Ignacego Jana Paderewskiego, co pozwala uczniom od razu na zapoznanie się z wybranymi dziełami kompozytora.

Zaraz po premierze polskiej wersji językowej na kanale PWM pojawi się także wersja angielska animacji razem z angielskimi napisami, które ułatwią najmłodszym naukę języka obcego, a na jesieni dodatkowo czeka nas publikacja scenariuszy lekcyjnych, które rozszerzą i utrwalą materiał zawarty w bajkach.

10 scenariuszy lekcji przeznaczonych dla dzieci w wieku 5–10 lat będzie wykorzystywać najatrakcyjniejsze techniki metodyki nauczania, m.in. storytelling, gry dydaktyczne czy elementy animacji. Materiały będą przeznaczone do użycia w formalnym nauczaniu wczesnoszkolnym oraz w warunkach domowych. Ich publikacja będzie miała miejsce na początku nowego roku szkolnego – we wrześniu 2021 roku.

Seria filmów i materiałów dydaktycznych o Ignacym Janie Paderewskim jest kontynuacją oraz rozszerzeniem zrealizowanej w 2019 roku serii 12 animacji skupionych wokół postaci Stanisława Moniuszki dostępnych w playliście na kanale YouTube PWM.

Gorąco zachęcamy do odkrywania fascynującego świata muzyki razem z Ignacym Janem Paderewskim i Polskim Wydawnictwem Muzycznym!


Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Partnerami serii są Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów – Oddział w Krakowie.

(info PWM)

Dodaj komentarz