Promocje książek Różne

Renata Kim w #StudioBookBook

#StudioBookBook zaprasza na spotkanie z RENATĄ KIM autorką książki Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. Historie ofiar przemocy psychicznej. Partnerem spotkania jest Wydawnictwo W.A.B. Rozmowę poprowadzi Agata Diduszko-Zydlewska.


Spotkanie odbędzie się 8 lipca w #StudioBookBook w Warszawie przy ul. Hożej 29/31, godz. 18:00. Można je będzie obejrzeć zarówno na żywo, jak i online.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu #GłosKobiet.

UWAGA! Liczba miejsc bardzo ograniczona, możliwa rezerwacja tylko za pomocą poczty elektronicznej email: marketing@bookbook.pl


Księgarnie BookBook poruszają ważne tematy w nieustającym cyklu spotkań #GłosKobiet.

Bohaterkami spotkań są kobiety, które przekraczają granice dziedzin, w których na co dzień są obecne. Są autorytetami, które głośno i dobitnie wyrażają swoje zdanie.

Przemoc psychiczna nie pozostawia po sobie zewnętrznych śladów, na ciele ofiar nie pojawiają się siniaki ani zadrapania, ale jej skutki bywają równie bolesne i niszczące. Przekonali się o tym bohaterki i bohaterzy reportażu Renaty Kim, którzy przez lata tkwili w toksycznych relacjach, na co dzień zmagając się z upokorzeniami zadawanymi im przez partnerów. Ich historie często zaczynają się jak zakończenia baśni, bo oto na ich drodze pojawił się ktoś, kto zdawał się być spełnieniem marzeń o znalezieniu swojej drugiej połowy, o wyśnionym ideale. Niestety bajkowy początek bywał w ich przypadku tylko wstępem do prawdziwego dramatu, który rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami.

Renata Kim opowiada wstrząsające relacje ludzi, którzy doświadczyli w swoim życiu przemocy emocjonalnej. Ich opowieści dopełniają rozmowy z psychologami o tym, jak wchodzi się w toksyczną relację, jakie są jej kolejne etapy i jak trudno się z niej wyplątać.


Renata Kim dziennikarka, absolwentka orientalistyki na UJ. Pracowała w RMF FM, Trójcie i Sekcji Polskiej BBC. Pisała dla „Dziennika”, „Przekroju” i „Wprost”. Obecnie jest szefową działu Społeczeństwo w tygodniku „Newsweek”. Autorka książek Wyjście z cienia (Wydawnictwo Czerwone i Czarne, 2010) i Ostatnie słowo (Wydawnictwo Czerwone i Czarne, 2011).

Agata Diduszko-Zyglewska – dziennikarka, działaczka społeczna, polityczka Lewicy, w 2018 roku wybrana na radną Warszawy. Współautorka mapy kościelnej pedofilii i raportu o tuszowaniu pedofilii przez polskich biskupów; autorka książki Krucjata polska (Krytyka Polityczna, 2019) i współautorka (z Katarzyną Tubylewicz) książki Szwecja czyta. Polska czyta(Krytyka Polityczna, 2015). Członkini zespołu Krytyki Politycznej i Rady Kongresu Kobiet. Autorka feministycznego programu satyrycznego „Przy Kawie o Sprawie” i jego prowadząca, nominowana do Okularów Równości 2019. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i portalem Vogue.pl.

(info BookBook)

Dodaj komentarz