Kadry Ludzie Polskiej Książki (LPK) Rynek wydawniczy

LPK: Katarzyna Radziwiłł

Katarzyna RADZIWIŁŁ, założycielka i szefowa Wydawnictwa MUCHOMOR, autorka książek dla młodego czytelnika, w których ważną rolę odgrywa oprawa graficzna stanowiąca merytoryczną całość z przekazem słownym.


Ludzie Polskiej
Książki
(cykl pod redakcją Barbary Petrozolin-Skowrońskiej i patronatem PTWK)

KATARZYNA RADZIWIŁŁ

Wydawca, założycielka i prezes Wydawnictwa Muchomor, autorka książek, ur. 19 IX 1976, Warszawa. Wykształcenie: ukończyła nauki społeczne na UW. Praca, kariera zawodowa. W 2002 roku założyła wydawnictwo Muchomor, którego od tamtej pory jest prezesem. Muchomor wydaje literaturę dziecięcą i młodzieżową, zarówno polskich jak i zagranicznych autorów. Wśród publikacji można znaleźć wiele książek o tematyce filozoficznej, między innymi Bajki filozoficzne Michel’a Piquemala, książki o historii polski, o historii sztuki a także liczne powieści i picture-booki. Wydawnictwo ma na swoim koncie nagrodę Bologna Ragazzi, nagrodę London Bookfair „Publisher of the Year”, nagrody polskiej sekcji IBBY, nagrodę „Mądra książka roku” Uniwersytetu Jagiellońskiego i wiele innych. Jedna z filozoficznych pozycji Muchomora, Kto z Was chciałby rozweselić pechowego nosorożca? autorstwa Leszka Kołakowskiego jest od kilku lat lekturą pomocniczą w klasach 1-3 szkół podstawowych. Książki Muchomora są także wydawana za granicą, między innymi w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Rosji, RPA, Japonii, Chinach, Korei Południowej.

Katarzyna Radziwiłł jest autorką książek: Jak zdobyć Nagrodę Nobla? o Alfredzie Noblu, nagrodzie jego imienia i wybranych laureatach ze wszystkich dziedzin; Historia kobiet o sytuacji zawodowej, prawnej i osobistej kobiet na przestrzeni dziejów; Rozumiemy się bez słów o sposobach komunikacji roślin i zwierząt. (bp)

www.muchomor.pl


Dodaj komentarz