Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

„Gomora. Pieniądze, władza i strach w polskim Kościele” jesienią w księgarniach

Po wielkim sukcesie światowego bestsellera Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie autorstwa Frederica Martela Wydawnictwo Agora zapowiada publikację książki Gomora. Pieniądze, władza i strach w polskim Kościele duetu Artur Nowak i Stanisław Obirek. Premiera tytułu 29 września br.


Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm, związki z władzą, hipokryzja – przez media co rusz przewijają się kolejne skandale, które pokazują, że hierarchowie mają na sumieniu bodaj wszystkie grzechy główne.


Stanisław Obirek ­­­­­­– teolog i były jezuita oraz Artur Nowak – adwokat ofiar pedofilii i publicysta w książce „Gomora. Pieniądze, władza i strach w polskim Kościele” przyglądają się polskiemu Kościołowi z właściwą sobie przenikliwością, odwagą i znajomością tematu. Analizują system w nim panujący w oparciu o insiderską wiedzę i dziesiątki rozmów z duchownymi oraz ludźmi Kościoła. Autorzy nieprzypadkowo nawiązują tytułem do słynnej Sodomy. Hipokryzji i władzy w Watykanie Frederica Martela, wydanej w Polsce nakładem Wydawnictwa Agora w 2019 r., bo podobnie jak francuski pisarz ujawniają mechanizmy charakterystyczne dla tej instytucji. Odpowiadają przy okazji na pytanie, czy polski Kościół jest w ogóle zdolny do reform i dlaczego nie.
(info Agora)

Dodaj komentarz