Analizy/podsumowania Rynek polski Rynek wydawniczy

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” najpopularniejszym tytułem w I półroczu 2021 roku

Głośny poradnik Natalii de Barbaro Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, wydany nakładem Wydawnictwa Agora bije rekordy popularności, zajmując 1. miejsce w zestawieniu najchętniej kupowanych tytułów w Empiku w I półroczu 2021 r. Książka jest jednocześnie numerem 1. we wszystkich regionach Polski.


Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Dlaczego kobiety grają role, które wcale im nie odpowiadają? Czemu pracują ponad siły i surowo oceniają się za najmniejsze uchybienia? Jak sprawić, by wewnętrzny głos, mówiący kobiecie o jej potrzebach i marzeniach, był słyszany wyraźniej niż nakazy i wymogi kultury? Autorka tytułu – psycholożka i felietonistka „Wysokich Obcasów” Natalia de Barbaro zaprasza w swojej książce w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości. Lektura jest zilustrowana kolażami wybitnej artystki młodego pokolenia Anety Klejnowskiej.

Książka wydana przez Wydawnictwo Agora w lutym br. od razu stała się bestsellerem Empiku – jej pierwszy nakład wyprzedał się całkowicie. Zainteresowanie pozycją w kolejnych miesiącach nie malało – w marcu, kwietniu oraz maju zajmowała 1. miejsce zestawieniu „TOP 10” Empik.

Poradnik stał się kobiecym fenomenem i w zestawieniu najchętniej kupowanych książek w Empiku w pierwszym półroczu 2021 r. (od 1 stycznia do 30 czerwca) okazał się niekwestionowanym zwycięzcą. „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” jest jednocześnie numerem 1. we wszystkich regionach Polski. Podsumowanie obejmuje łączną sprzedaż w salonach, na stronie Empik.com oraz w aplikacji mobilnej sklepu.

Audiobook, czytany przez Maję Ostaszewską, zajął trzecie miejsce w 1. edycji Nagród BEST AUDIO Empik Go, dla tych którzy lubią słuchać w kategorii Najlepszy Audiobook Lektorski: Perspektywy 2020. Plebiscyt wyróżnia twórców: lektorów, aktorów, autorów, reżyserów, scenarzystów i podcasterów, a o tym, które produkcje audio z ich udziałem są najciekawsze, decydują słuchacze w głosowaniu online. Więcej informacji o konkursie na Empik.com.
(info Agora)


Dodaj komentarz