Autorzy Historii obrazów dla dzieci, książki wyróżnionej prestiżową nagrodą w kategorii New Horizons na Targach Książki dla Dzieci w Bolonii – tym razem postanowili zająć się edukacją muzyczną najmłodszych.
Jaki jest ulubiony utwór muzyczny Waszego dziecka? Które z kołysanek śpiewaliście swoim pociechom pochylając się nad ich łóżeczkiem? Czym w zasadzie jest muzyka i dlaczego ją tworzymy? Rozwój muzyczny, podobnie jak nauka mówienia jest jednym z wymiarów rozwoju ogólnego człowieka. Słuchanie muzyki, śpiewanie, zajęcia z rytmiki a nawet tworzenia prostych melodii rozbudzają zainteresowania muzyczne i decydują o rozwoju naszych dzieci.
Historia muzyki dla dzieci od 10.08 w księgarniach.
Historia muzyki dla dzieci zabiera czytelników w muzyczną podróż dookoła świata, w której spotkają wielu kompozytorów i wykonawców. Od Bacha do Billie Eilish, od Mozarta do Miriam Makeby- artystów tych łączy miłość do muzyki. Szukając odpowiedzi na ważne pytania: Czym jest muzyka i dlaczego ją tworzymy? – autorzy wychodzą poza zachodni kanon i odkrywają wiele ekscytujących sposobów jej komponowania, słuchania, nagrywania oraz przekazywania z pokolenia na pokolenie.
Książka zawiera playlistę z utworami, których możesz słuchać w trakcie lektury (i nie tylko).
Rose Blake, nagradzana artystka, zilustrowała wiele książek, w tym Historię obrazów dla dzieci. Uwielbia śpiewać i należy do społecznego chóru Hackney Singers w Londynie.
Mary Richards jest nagradzaną wydawczynią, pisarką oraz ilustratorką. Zredagowała bestsellerową Historię obrazów dla dzieci Davida Hockneya (REBIS 2016) i jest autorką m.in. Splat! The Most Exciting Artists of All Time. Mary gra na skrzypcach.
David Schweitzer jest kompozytorem i autorem piosenek. Napisał muzykę do programów telewizyjnych dla dzieci, takich jak Charlie i Lola, The Cat in the Hat, Angry Birds oraz Miffy. Jest autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in. filmu Emma z 2020 roku. Razem z Mary prowadzi orkiestrę dziecięcą w Londynie i gra na wielu instrumentach.
(info DW REBIS)
Dział, w którym zamieszczane są drobne informacje z rynku wydawniczo-księgarsko-poligraficznego.