Rynek wydawniczy

„Zapiski z nocnych dyżurów” – premiera nowej edycji

Legendarne i zapomniane Zapiski z nocnych dyżurów Jacka Baczaka powracają na rynek księgarski! Określana jako „wydarzenie literackie” jedna z bardzo ważnych książek ostatnich lat, ukazuje się w nowej edycji nakładem Wydawnictwa Wolno.


Zapiski z nocnych dyżurów Jacka Baczaka to pierwsza w Polsce książka wprowadzająca do literatury tematykę Domu Pomocy Społecznej. To niezwykle aktualna i poruszająca opowieść o starości, chorobie i śmierci. Od 5 lipca książka dostępna jest w hurtowniach i księgarniach w całej Polsce.

– To książka ponadczasowa i niezwykle aktualna, przejmująca i jednocześnie ascetyczna – mówi Jarosław Borowiec, redaktor naczelny Wydawnictwa Wolno. – Na pograniczu formy i literackich rodzajów spotyka się to, co dla Baczaka najistotniejsze: empatia, uważność, milczenie.

Jacka Baczaka uhonorowano za Zapiski w 1996 roku m.in. Nagrodą im. Kościelskich. Książkę uznano za wydarzenie literackie. Zapiski przez wiele lat były niedostępne, osiągnęły jednak status książki legendarnej, kultowej. Na jej podstawie powstał spektakl „Fragment nieistniejącego świata” (2014). Dziś książka ukazuje się w nowej edycji i z posłowiem prof. Dariusza Czai.

Zapiski z nocnych dyżurów Jacka Baczaka to dziś książka niezwykle aktualna. Jak czytać ją w świecie śmiertelnych statystyk, w dobie starzejącego się społeczeństwa, a zarazem kultu młodego, pięknego ciała? Autor – choć nie udziela jednoznacznych odpowiedzi – stoi po stronie skupienia, współczucia, milczenia.

Jacek Baczak (ur. 1967) – prozaik, pracownik socjalny. Mieszka w Bielsku-Białej.


Więcej informacji o książce na: www.wydawnictwowolno.pl

(info Wydawnictwo Wolno)

One thought on “„Zapiski z nocnych dyżurów” – premiera nowej edycji

Dodaj komentarz