Nowości wydawnicze Zapowiedzi wydawnicze

Nowość DW REBIS – książkę Sue Smethurst pt. “Ku wolności”

Dom Wydawniczy “Rebis” prezentuje książkę Sue Smethurst pt. Ku wolności (trafi do księgarń 10 sierpnia).  To prawdziwa historia Mindli i jej męża Kubusia Horowitza – artysty słynnego Cyrku Braci Staniewskich. Mąż autorki, nagradzana i uznana pisarka oraz dziennikarka, jest wnukiem bohaterów tej historii.

„Historia o niezwykłej odwadze, wytrwałości i miłości, która nie mogła pozostać przemilczana”.
Heather Morris, autorka Tatuażysty z Auschwtitz

Mindla, próbując odnaleźć męża, którego wybuch wojny zastał poza Warszawą, zostaje aresztowana przez Rosjan w Białymstoku, a jej syn trafia do sowieckiego sierocińca.
Kubuś, który tymczasem wrócił do stolicy, dowiaduje się od teścia o jej wyjeździe i, gdy Niemcy zamykają cyrk, wyrusza na wschód, by odnaleźć swoją rodzinę.

Zaczyna się droga przez mękę…

Autorka z niezwykłym pietyzmem opisuje gehennę podróży przez Związek Radziecki, Bliski Wschód i Afrykę do wymarzonej Australii. Ta absolutnie wyjątkowa, prawdziwa historia jest świadectwem tamtych potwornych czasów, a jednocześnie hołdem złożonym wszystkim tym, którym nie udało się przetrwać.


Sue Smethurst jest uznaną i nagradzaną autorką i dziennikarką, która od ponad dwudziestu lat pojawia się w mediach – w programach telewizyjnych, radiowych oraz w czasopismach. Obecnie jest redaktorką „The Australian Women’s Weekly”. Napisała również osiem książek, w tym Behind Closed Doors, Spartacus and Me, Blond on the Rosary i A Diamond in the Dust.

(info Rebis)i

Dodaj komentarz