Promocje książek

Zygmunt Sieradzki w #StudioBookBook

#StudioBookBook zaprasza na internetowe  spotkanie z Zygmuntem Sieradzkim z okazji premiery tomu wierszy Accidental Kameleon. Rozmowę poprowadzi Miłka Skalska.

28. lipca, środa, godz. 18:00
https://www.facebook.com/bookbook.ksiegarnia

Zygmunta Sieradzkiego poznaliśmy już jako autora wspomnień Nie płacz, kiedy odjadę (Czarna Owca). Teraz mamy okazje poznać jako poetę. Jak sam o sobie pisze: Poezja jest dla mnie ucieczką. Mogę określić każde uczucie, nadać mu znaczenie w moim życiu. Pisanie przynosi mi ulgę i daje pogodę ducha. Czasami jest to reakcja na emocjonalny przypadek, który bulwersuje, i wtedy trudno jest mnie oderwać od kartki. Jest to jak spowiedź przed samym sobą i próba uszeregowania tego, co się stało. Wiersze piszę dla siebie od lat.

Zapraszamy do rozmowy.


Zygmunt Sieradzki (ur. 1947) – wykładowca, specjalista ds. marketingu. Członek Australijskiego Instytutu Spraw Polskich (AIPA), juror na Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni. W 1969 roku, po dwóch latach studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, wyjechał do RPA, gdzie ukończył socjologię na Uniwersytecie w Kapsztadzie. W 1980 roku wraz żoną i dwiema córkami wyemigrował do Sydney, gdzie rozpoczął karierę wykładowcy uniwersyteckiego i założył firmę konsultingową. W 2016 roku wyprodukował film dokumentalny w reżyserii Sławomira Grünberga o życiu i twórczości Wandy Sieradzkiej – “Nie płacz, kiedy odjadę”. Obraz otrzymał I nagrodę w kategorii dokument na Festiwalu Filmów Polskich w Toronto. W 2019 napisał książkę pod tym samym tytułem. Jest to historia życia rodziny Sieradzkich i jej skomplikowanych relacji. W 2021 wydaje tomik “Accidental Kameleon”. motywem przewodnim wierszy jest wiara w przypadek, który często nie jest przypadkiem.


(info BookBook)

Dodaj komentarz