Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty

Polska Sekcja IBBY ogłasza konkurs Książka Roku 2021

Polska Sekcja IBBY ogłosiła coroczny konkurs Książka Roku. Ostatnie lata przyniosły kilka zmian i nowości w konkursie, dlatego tegoroczna edycja również będzie szczególna. We współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko ponownie zostanie przyznana nagroda w kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze” – w zakresie tematyki związanej z niepełnosprawnością dzieci i młodzieży.

Dodatkowo gremia jurorskie zyskały możliwość przyznania nagrody wspólnej: w szczególnych przypadkach jury literackie i jury graficzne mogą wspólnie przyznać dodatkową nagrodę literacko-graficzną za książkę, w której relacja tekstu i grafiki stanowi o jej wyróżniającej się wartości.

W tym roku zgłoszeń należy dokonywać w dwóch terminach: do dnia 31 sierpnia 2021 dla książek wydanych od 1 listopada 2020 r. do 30 czerwca 2021 r. oraz do dnia 31 października 2021 r. dla książek wydanych w terminie od 1 lipca 2021 r. do dnia 31 października 2021 r. na adres:

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI,
Agata Blicharska, ul. Tyniecka 40a, 02-621 Warszawa

Zgłoszeń do kategorii za upowszechnianie czytelnictwa można dokonywać drogą mailową. Wypełniony formularz należy załączyć do wiadomości mailowej i przesłać na adres: konkurs@ibby.pl

Formularze zgłoszeniowe oraz regulaminy znajdują się na stronie PS IBBY.

(źródło PS IBBY)


Dodaj komentarz