Analizy/podsumowania Publikacje elektroniczne Rynek wydawniczy

Strona główna Onet.pl i Onet Sport z największą liczbą użytkowników

Według najnowszych wyników badania Mediapanel (Gemius/PBI), Onet zdobył pierwsze miejsce wśród stron głównych portali – sama strona główna Onetu w minionym miesiącu zyskała 12,47 mln użytkowników. Serwis Onet Sport odwiedziło 8,79 mln internautów, co w lipcu dało mu pozycję lidera wśród sportowych serwisów internetowych.


Onet Sport w lipcu, w miesiącu z najważniejszymi wydarzeniami sportowymi: EURO 2020 oraz Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, uzyskał najlepszy wynik wśród serwisów sportowych. Z liczbą 8,79 mln użytkowników po raz pierwszy od lutego 2018 roku wyprzedził WP Sportowe Fakty (8,59 mln użytkowników). Serwis Onet Sport znacząco zdystansował też Sport.pl, jego przewaga wzrosła do ponad 2 milionów w lipcu.

Przygotowywaliśmy się do obsługi Euro i Igrzysk Olimpijskich od wielu miesięcy. Mieliśmy znakomitą ofertę programową wszystkich serwisów sportowych Ringier Axel Springer Polska (Onet Sport, Przegląd Sportowy, Fakt Sport), dedykowane programy wideo – w tym „Misję Tokio”, którą prowadzą Aldona Marciniak i Łukasz Kadziewicz, korespondentów w czerwcu na Euro oraz w lipcu i sierpniu w Tokio, relacje live, newsy, wydania specjalne – mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny i dyrektor programowy Onetu. – Na stronie głównej Onetu i stronie głównej Onet Sport były przygotowane przez redakcje sekcje specjalne z tabelami wynikowymi, planem wydarzeń i sekcją „na żywo”. Każdy użytkownik znajdzie tam wszystkie informacje, których szuka, nawet jeśli nie jest zagorzałym fanem sportu. Zwycięstwo Onet Sport jest dla nas potwierdzeniem, że nasza strategia działa, a jakościowe treści przyciągają czytelników. Przykuliśmy uwagę użytkowników i zdobyliśmy ich zaufanie, a świetny wynik jest tylko wypadkową działań dziennikarzy i wszystkich działów wsparcia.

Onet.pl jest najpopularniejszym źródłem codziennych informacji dla milionów polskich internautów. Przewaga Onetu nad WP.pl wyniosła 597 tysięcy RU – stronę główną Onet.pl odwiedziło w lipcu 12,47 mln użytkowników. Strona główna Onetu w mobile’u przyciągnęła 10,99 mln RU, co także w tym obszarze dało Onetowi pozycję lidera.

Po raz 6. z rzędu w lipcu serwis Business Insider Polska z 8,1 mln RU utrzymuje pierwsze miejsce w kategorii „Biznes, finanse, prawo” wyprzedzając konkurencyjny Money.pl o 1,18 mln użytkowników.

Serwisy Ringier Axel Springer Polska awansowały także w ujęciu grupowym na trzecie miejsce, wyprzedzając Grupę WP o 650 tys. użytkowników i uzyskując 21,76 mln RU, po Grupie Google (27,95 mln użytkowników) i grupie YouTube (24,99 mln użytkowników).
(źródło: Mediapanel, Ringier Axel Springer Polska)

Dodaj komentarz