Konkursy Najlepsze książki/plebiscyty Targi w Polsce

2. edycja Festiwalu Kryminalna Warszawa

Warszawskie Targi Książki zapraszają na Festiwal Kryminalna Warszawa, który już drugi raz towarzyszyć będzie WTK. Na scenie festiwalowej od piątku do niedzieli odbędzie się ok. 20 spotkań i paneli. Program Festiwalu już wkrótce!


Festiwal nie może się obyć bez konkursu o Grand Prix. Jury konkursu już pracuje i do 20 sierpnia opublikowana zostanie pierwsza, długa lista tegorocznych nominowanych, spośród których wybrany zostanie zdobywca nagrody głównej oraz dwóch równorzędnych wyróżnień.

Konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa towarzyszy Festiwalowi organizowanemu w ramach Warszawskich Targów Książki. Jury nagrodzi najlepsze powieści kryminalne napisane w języku polskim, wydane w roku 2020 i do 30 czerwca 2021 r. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie powieści kryminalnych najlepszych pod względem literackim.

Wyboru laureatów dokona jury w składzie:

  • Prof. dr hab. UW Ewa Paczoska – profesor historii literatury polskiej, poetka i śpiewająca autorka, dyrektor Instytutu Literatury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego
  • Prof. PW dr hab. inż. Georgij Petriaszwili – Kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej
  • Andrzej Palacz – wydawca, dziennikarz i tłumacz, redaktor naczelny magazynu „Wydawca” oraz branżowego portalu www.wydawca.com.pl
  • Marcin Sendecki – poeta, dziennikarz, krytyk literacki, laureat wielu nagród, m.in. Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii „książka roku” za tom „Przedmiar robót”(2015), Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej oraz Nagrody „Odry” za tom „W” (2017)
  • Szymon Kloska – dziennikarz, bloger, bibliofil, krytyk i aktywista literacki. O książkach opowiada w radio i telewizji, czasami pisuje w prasie drukowanej i innej. Prowadził liczne programy telewizyjne i audycje o literaturze, m.in.: „WOK – Wszystko o Kulturze”, „Książki na Lato” i „Myślnik”. Od przeszło dekady współprowadzi audycję „Piątka z literatury” w RMF Classic.

Laureatów poznamy w sobotę 11 września o godz. 18.00 na scenie festiwalowej podczas 11. WTK.

Mecenasem Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Więcej informacji na stronie Konkursu.

(info WTK)


Dodaj komentarz