Różne Rynek wydawniczy

Ukaże się prequel “Kubusia Puchatka”

The Guardian” informuje, że wydawnictwo “Farshore” opublikuje oficjalny prequel Kubusia Puchatka z okazji 95. rocznicy wydania pierwszego zbioru opowiadań Alana Milne’a o tym sympatycznym misiu, Christopherze Robinie, Prosiaczku, Kłapouchu i pozostałych mieszkańcach Stumilowego Lasu.


Książka Winnie-The-Pooh. Once There Was a Bear (Kubuś Puchatek. Żył-był niedźwiedź) została napisana w stylu Alana Milne’a przez pisarkę książek dla dzieci Jane Riordan. Zilustrował ją Mark Burgess, naśladując oryginalne rysunki Ernesta Howarda Sheparda.

Książka Jane Riordan, podobnie jak oryginalne dwa zbiory Alana Milne’a, będzie zawierać dziesięć opowieści, które przeniosą czytelników do czasów, gdy ukochany przez miliony dzieci Miś został wystawiony w domu towarowym Harrods na sprzedaż i kupiony dla Christophera Robina.

Autorka nowej książki zdradziła, że wymyślając początek opowieści, inspirowała się prawdziwymi historiami z życia syna pisarza – Christophera Robina, który był pierwowzorem tytułowej postaci opowiadań i który przewija się w twórczości Milne’a. Według Jane Riordan to właśnie w domu towarowym Harrods w 1921 roku Alan Milne kupił na urodziny swego rocznego synka misia, który stał się później prototypem Kubusia Puchatka.

W opowieści Kubuś Puchatek odwiedzi Londyńskie Muzeum Historii Naturalnej i Londyńskie ZOO, gdzie spotka się ze swoim imiennikiem — kanadyjskim czarnym Niedźwiedziem Winnipegiem. W latach dwudziestych Milne ze swym mały synkiem często odwiedzali prawdziwą niedźwiedzicę Winnipeg w londyńskim zoo, dokąd trafiła, gdy jej właściciel, porucznik Coleborne, ruszył do Francji na front. Christopher Robin tak bardzo pokochał Winnipeg,że zmienił imię swego misia na Winnie.

Książka ukaże się w sprzedaży 30 września.

(źródło “The Guardian”)

Dodaj komentarz