Targi za granicą Targi, festiwale

Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie: pandemia krzyżuje plany

Z powodu niepewnej sytuacji pandemicznej w Chinach 28. Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie zostały odroczone. Targi miały ruszyć 25 sierpnia i potrwać do niedzieli włącznie. We wtorek (24 sierpnia) na stronie Targów pojawiła się informacja, że targi odbędą się w dniach 14-18 września. Na drugi jednak dzień zastąpiona została kolejną, że termin Targów zostanie przeniesiony na inne dni. Kiedy to będzie? Nie wiadomo.

Tegoroczne 28. Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie kontakt bezpośredni zapewniają wyłącznie chińskimi wydawcom i uczestnikom targów, natomiast wystawcy zagraniczni muszą korzystać z usługi cyfrowej. W przypadku wydawcy spoza Chin program o nazwie SmartAssistant ma zapewnić pracownikom stoiska „prezentowanie tytułów międzynarodowych wydawców zainteresowanych chińskimi wydawcami i przekazywanie ich kontaktów po targach”.

Organizatorzy podają, że w 2020 r. z usług cyfrowych skorzystało 1400 wydawców, czyli 580 wydawców i instytucji krajowych. System wyświetlał co najmniej 38 tys. tytułów i zrejestrował ponad miliard odwiedzin w zeszłym roku.

(źródło Publishing Perspektives)

Dodaj komentarz