Konkursy Różne

27. edycja Nagrody im. Anny Platto rozstrzygnięta

Tegoroczną Nagrodę im. Anny Platto otrzmała Agata Szewczyk – bibliotekarka z Chełmskiej Biblioteki Publiczne im. Marii Pauliny Orsettij. Nagroda przyznawane jest pracownikom bibliotek za szczególny wkład w upowszechnianiu nowoczesnych form czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Nagrodę wręczono po raz 27.


Laureatka 27. edycji Nagrody im. Anny Platto Agata Szewczyk

Nagrodę wręczyli Tadeusz Sławecki Dyrektor WBP im. H. Łopacińskiego, Fundator Nagrody, Joanna Chapska Przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Lublinie, dr Zdzisław Bieleń Pomysłodawca Nagrody
Na wniosek Zarządu Okręgu SBP w Lublinie Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał Laureatce nagrodę kulturalną za popularyzację i upowszechnianie kultury – nagrodę wręczyła Dorota Mojak z Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Gala wręczenie nagrody miała miejsce 6 sierpnia w Galerii WBP im. H. Łopacińskiego.

Agata Szewczyk jest bibliotekarką od 12 lat, a jej praca to pasja. W chełmskiej bibliotece realizuje wiele projektów, które zachęcają najmłodszych do sięgania po książki.


Nagroda im. Anny Platto przyznawana jest od 1995 roku, w dniu urodzin patronki. Anna Platto była prekursorką nowoczesnego modelu bibliotek dziecięcych.


(źródło WBP im. H. Łopacińskiego, foto. Dorota J. Mościbrodzka)


Dodaj komentarz