Wystawy

Wracają wystawy w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu!

Po ponad rocznym zamknięciu wracają wystawy w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu. W środę 8 września Galeria zaprasza na otwarcie wystawy prospektów nutowych ze zbiorów Jana Strausa pt. „Cała Warszawa. Szlagiery międzywojennej Warszawy – warszawskie prospekty nutowe z lat 1918-1948”.


Na wystawie wyeksponowane zostaną pięknie zdobione prospekty popularnych warszawskich szlagierów z okresu od dwudziestolecia międzywojennego do 1948 roku. Wystawa ma na celu przede wszystkim ukazanie walorów estetycznych zebranych prospektów, które projektowane były przez wybitnych grafików. Wśród eksponatów znajdą Państwo kilka perełek, m.in. pierwodruki Czarnej Mańki i Pierwszej Brygady oraz dzieła Mariana Walentynowicza, współautora Przygód Koziołka Matołka.

8 września 2021
godz. 17.30
Warszawska Galeria Ekslibrisu
ul. Grójecka 109, Warszawa


Jan Straus: dr inżynier, siedemdziesiąt plus, szczęśliwy ojciec i dziadek, w życiu farciarz, co z niejednego pieca chleb jadł, kolekcjoner dawnej sztuki ludowej i głazów narzutowych, łowca rzadkich ksiąg i bibliofil, wzorem Kandyda na stare lata uprawia własny ogród i pisze o książkach, autor Przygód z erratą i Cięcia.

(info WGE)

Dodaj komentarz