Konkursy Różne

Komiksowa Cyberiada Pana Lema

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ogłasza konkurs literacko-plastyczny skierowany do uczniów mazowieckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wydarzeniu patronuje ojciec polskiej fantastyki naukowej, filozof i futurolog – Stanisław Lem, pisarz, który na wielu poziomach zaprojektował literacko świat, w którym żyjemy.


Celem konkursu jest aktywizacja potencjału twórczego dzieci i młodzieży w oparciu o wartościowe pozycje lekturowe, a jednocześnie wskazanie, że współczesny komiks jest pełnowartościowym gatunkiem literackim. Przewidujemy atrakcyjne nagrody!

Organizatorem konkursu jest Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Komisja Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Opis zadania konkursowego:
Wcale nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic. Jedne planety mają być pustynne jak Sahara, inne lodowate jak biegun albo tropikalne jak dżungla brazylijska. Jesteśmy humanitarni i szlachetni, nie chcemy podbijać innych ras, chcemy tylko przekazać im nasze wartości i w zamian przejąć ich dziedzictwo. […]. Nie szukamy nikogo oprócz ludzi. Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. […].
Stanisław Lem, Solaris

Co przyniesie ludzkości rozszerzenie Ziemi do granic kosmosu? W jaki sposób to się odbędzie? Kogo lub Co ludzkość napotka w tej podróży? Czyje odbicie pojawi się w tym lustrze? Jakie wynalazki, innowacje, języki i obyczaje pomogą ludziom odnaleźć się w wielkim, współczesnym świecie bez granic i zachować swą tożsamość na przyszłość? Wykorzystując dowolne techniki plastyczne i/lub dowolne materiały recyclingowe stwórz komiks przedstawiający tę przygodę.

Na prace organizator czeka do 15 listopada 2021 roku. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: zapisy@muzeumliteratury.pl (z dopiskiem LEM w temacie wiadomości).


Konkurs pod patronatem przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwika Rakowskiego.
Szczegółowy regulamin konkursu: https://tiny.pl/9rl39

(info Muzeum Literatury…)

Dodaj komentarz