Różne Rynek wydawniczy

Bill Gates poleca…

Bill Gates tradycyjnie już opublikował listę pięciu ulubionych książek, które przeczytał w 2021 roku: powieść laureata Nagrody Nobla Kazuo Ishiguro, dwie książki naukowo-popularne i dwie science fiction.


Gates zdradza, że jako dziecko miał obsesję na punkcie science fiction i często dzielił się swymi uwagami dot. trylogii Fundacja Isaaca Asimova ze współzałożycielem Microsoftu, Paulem Allenem. Jako podrostek czytał już więcej literatury faktu, z której mógł czerpać wiedzę o otaczającym go świecie i wpływie na niego innowacji technicznych.

Gates przyznał, że ostatnio coraz częściej powraca do książek, które kochał w dzieciństwie.

W tym roku ma mojej liście znalazły się dwie niesamowite historie science fiction. Jedna dzieje się prawie 12 lat świetlnych od Słońca, a druga właśnie tutaj, w Stanach Zjednoczonych. Te książki skłoniły mnie do zastanowienia się, jak ludzie mogą wykorzystywać technologię do rozwiązywania problemów– napisał Gates na swoim blogu Gates Notes.

Top pięciu książek Billa Gatesa za 2021 roku:

The Code Breaker, Walter Isaacson
Książka opowiada historię laureatki Nagrody Nobla Jennifer Doudny, która opracowała metodę CRISPR/Cas, pozwalającą na dokonywanie precyzyjnych zmian w genach.


Klara and the Sun, Kazuo Ishiguro((pol. Klara i słońce, Albatros)
Główną bohaterką książki jest android Klara, który trafia do rodziny dziewczyny cierpiącej na nieznaną chorobę i próbuje ją uratować.


Hamnet, Maggie O’Farrell
Książka przedstawia nowe i niezwykłe spojrzenie na życie Williama Szekspira i powstanie jednej z najsłynniejszych sztuk na świecie – „Hamleta”.


Project Hail Mary, Andy Weir
Autor „Marsjanina” tym razem opowiada historię nauczyciela szkolnego, który budzi się w innym układzie gwiezdnym i próbuje się z niego wydostać, wykorzystując naukę i inżynierię.


A Thousand Brains: A New Theory of Intelligence, Jeff Hawkins
Autor, neurobiolog i inżynier komputerowy, przedstawia teorię inteligencji, zrozumienia mózgu i przyszłości sztucznej inteligencji.


(źródło: Gates Notes)


Dodaj komentarz