Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Relaksacje słowno-ruchowe dla rodziców i dzieci od Zakamarków

Wydawnictwo Zakamarki proponuje dwie książeczki zawierają po cztery relaksacje słowno-ruchowe dla rodziców i dzieci, by lepiej zrozumieć i przeżyć zarówno spokój, jak i złość.


Autorką tekstów i wspaniałych ilustracji jest mieszkająca w Belgi Anne Crahay (ur. 1973), gdzie uczy projektowania graficznego i ilustracji w ESA Saint-Luc Liège. Anne Crahay inspiruje się stworzoną w latach 80. XX wieku metodą edukacyjną Brain Gym®, która łączy procesy myślowe (brain) z ciałem (gym) i bazuje na przyjemności uczenia się w ruchu. Książka powstała we współpracy z Marie-Anne Saive, specjalistką kinezjologii edukacyjnej i metody Brain Gym®.

Oferowane przez Zakamarki książki to Mój spokój i Moja złość (obydwie w tłumaczeniu Katarzyny Skalskiej). Obydwie liczą po 44 strony, wydane zostały w oprawie twardej, przeznaczone są dla dzieci w wieku +3 lata.

Mój spokój zwiera relaksacje słowno-ruchowe, które pomogą dziecku odprężyć się i dobrze poczuć tu i teraz oraz w dłuższej perspektywie.
Ćwiczenia są proste i przyjemne, dzięki czemu dziecko szybko je zapamięta. Przyswojone sekwencje ruchowe pomogą mu zrelaksować się w ciągu dnia, pogłębić wewnętrzne zaufanie, rozluźnić napięcia w ciele, pobudzić energię i zachować równowagę.

Moja złość składa się z relaksacje słowno-ruchowe, które pomogą dziecku wyrazić swoją złość i przez nią przejść.

Opis każdej relaksacji zawiera:
• część informacyjną dla rodzica, czyli wyjaśnienie celu i przebiegu relaksacji oraz opis ruchu, jaki ma wykonywać dziecko
• część praktyczną do pracy z dzieckiem, czyli tekst z ilustracjami do wspólnego czytania, oglądania i praktykowania.

Wspólne chwile odprężenia dzieci i rodziców to wspaniała praktyka. Poczujcie, jak pozytywnie wpływa ona zarówno na ciało, jak i na ducha, i przekonajcie się, że będzie procentować przez całe życie!
(info Zakamarki)

Dodaj komentarz