Poligrafia poligrafia - różne

UniFLOW Online od Canon z prestiżową nagrodą BLI 2022

Firma badawcza Keypoint Intelligence przyznała coroczne nagrody Buyers Lab (BLI) dla innowacyjnych rozwiązań z obszaru oprogramowania do przetwarzania dokumentów. Liderem zestawienia w kategorii aplikacji chmurowych po raz kolejny zostało oprogramowanie uniFLOW Online produkcji Canon.


To już czwarte z rzędu wyróżnienie dla tego rozwiązania, przyznawane nieprzerwanie rokrocznie od 2019 roku. Tym razem wyróżniając uniFLOW Online badacze Keypoint Intelligence podkreślili, że technologia Canon „umożliwia firmom pełną kontrolę nad działaniami związanymi z drukiem, skanowaniem i kopiowaniem w całym środowisku sieciowym firmy”. Rozwiązanie Canon doceniono za swoją przydatność dla firm, które dopiero rozpoczynają swoją transformację cyfrową, ze względu na kompleksowe połączenie funkcji zarządzania wydrukiem oraz możliwości przechwytywania i opracowywania danych.

Kolejne wyróżnienie dla naszego najważniejszego oprogramowania do zarządzania firmowymi dokumentami daje nam pewność, że oferujemy klientom produkt z najwyższej półki – mówi Dariusz Szwed, MPS Business Development Manager w Canon Polska. I wylicza możliwości, które użytkownikowi daje dziś uniFLOW online: to między innymi wygodne zarządzanie dostępem do urządzeń, możliwość drukowania bezpośrednio z chmury, przejrzyste kontrolowanie kosztów druku i eliminacja lokalnych serwerów, a także zaawansowane funkcjonalności optycznego rozpoznawanie znaków (OCR) oraz inteligentnego wychwytywania treści. Jak przekonuje Dariusz Szwed, oprogramowanie chmurowe Canon potrafi zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać z niego najważniejsze informacje, a następnie samodzielnie je skatalogować i wykorzystać w odpowiednim kontekście.

Polskie firmy powoli przekonują się do chmury
Tymczasem, choć eksperci nie mają wątpliwości, że oprogramowania chmurowe cieszą się wysokim poziomem bezpieczeństwa, to nie wszystkie firmy ufają takim rozwiązaniom. Z najnowszego badania rynku druku biurowego po pandemii, przeprowadzonego w połowie września 2021 r. przez Insight Lab na zlecenie Canon Polska na podstawie rozmów z ponad 200 firmami w Polsce, wynika, że aż 49 proc. średnich i 32 proc. dużych firm nie ufa chmurze i woli trzymać się dotychczasowych rozwiązań.

Bardziej szczegółowe dane pozwalają jednak stwierdzić, że – nawet pomimo obaw – chmura będzie coraz szerzej wykorzystywaną technologią. Okazuje się, że 20 proc. większych przedsiębiorstw wprowadziło rozwiązania chmurowe podczas pandemii, a 34 proc. średnich i 19 proc. dużych firm zamierza to zrobić w przyszłości.

Dobre oprogramowanie chmurowe od rzetelnego dostawcy jest bezpieczniejsze niż zainstalowane na lokalnym serwerze – komentuje Dariusz Szwed. – Od dawna staramy się przekonać o tym przedsiębiorców. W tym kontekście jeszcze bardziej cieszy nas kolejna nagroda Buyers Lab dla uniFLOW Online – podsumowuje przedstawiciel Canon Polska.
(info Higher Media)

Dodaj komentarz