Rynek księgarski za granicą

W Moskwie otwarto sklep poświęcony Harry’emu Potterowi

W moskiewskim Centrum Handlowym ,,Świat Dziecka” otwarto pop-up store franczyzy poświęconej popularnej serii o młodym czarodzieju z blizną na czole. To pierwszy sklep w Rosji i Europie Wschodniej dla fanów magicznego świata J.K. Rowling.


O zainteresowaniu fanów świadczyła kolejka przy wejściu, jaka utworzyła się w dniu otwarcia, choć od premiery ostatniej części filmowej adaptacji przygód Harry’ego Pottera minęło dziesięć lat, a od pokazu prequelu Fantastic Beasts 2 trzy lata. Świat Harry’ego Pottera wciąż fascynuje.

Po wejściu do sklepu fani Pottera natychmiast poczują atmosferę święta, przechodząc obok półek pod muzykę nostalgicznej i przerażającej ścieżki dźwiękowej ze znanych na całym świecie adaptacji filmowych książki. Ze względu na wysokie sufity i kamienne ściany przez chwilę odwiedzający mogą nawet poczuć się, jakby zostali przeniesieni wprost do Wielkiej Sali Hogwartu.

Klimat tego miejsca tworzą też instalacja przestawiająca peron kolejowy nr 9¾ ze ścianą, w którą wjeżdża wózek sklepowy, oraz strefy fotograficzne z widokiem Hogwartu, sali tronowej i chatki Hagrida.

Fani znajdą tu czarne szaty czarodziejów, do nich krawaty i symbole wydziałów, czapki, bluzy z kapturem, bluzy i T-shirty z tematycznymi nadrukami, a także czapki z daszkiem, szaliki, parasole i shopperki. Z pamiątek w sklepie można kupić pluszowe zabawki – Zgredek, gadający kapelusz, kwiat mandragory itp., figurki winylowe postaci głównych bohaterów, zestawy puzzli, klocki LEGO, repliki magicznych różdżek, bidony, czajniki i kubki, artykuły papiernicze oraz słodycze, które uwielbiają Harry i jego przyjaciele.

(źródło Nowosti literatury.ru)

Dodaj komentarz