Hurt/księgarstwo Różne

Czwarty Diament Forbesa w kolekcji Ateneum

Ateneum, największy dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych w Polsce, otrzymało po raz czwarty najważniejszą nagrodę w biznesie dla najdynamiczniej rozwijających się polskich przedsiębiorstw – Diament Forbesa 2022.


Diament Forbesa 2022 dla Ateneum jest już czwartym Diamentem w naszej kolekcji. Ta nagroda stanowi doskonałe potwierdzenie pozycji niezmiennie i dynamicznie rozwijającego się lidera w branży, mimo przeciwności pojawiających się na drodze każdej firmy w obecnej sytuacji pandemicznej i gospodarczej. Ateneum to nie tylko znak jakości, ale i gwarant bezpiecznej współpracy finansowej dla wszystkich naszych kontrahentów ­ – komentuje Sławomir Żywczak, PR Manager Ateneum.

Diamenty Forbesa przyznawane są przez jedną z najbardziej opiniotwórczych i rozpoznawalnych marek na świecie spośród magazynów biznesowych – „Forbesa”. Cieszy się ona estymą i przez wiele środowisk uważana jest za najważniejszą w biznesie. Diamenty Forbesa przyznawane są firmom, które cechuje najbardziej dynamiczny rozwój. Analitycy Dun & Bradstreet Polska we współpracy z redakcją miesięcznika „Forbes” wyceniają przedsiębiorstwa za pomocą metody szwajcarskiej, która łączy podejście majątkowe i dochodowe.


Ateneum to działająca od 2004 roku hurtownia, która swoją karierę rozpoczęła od rynku książki. W szybkim tempie rozszerzając lokalny zasięg w ogólnopolski, uzupełniła następnie ofertę o asortyment branży papierniczej i zabawkowej. Ateneum już wielokrotnie było nagradzane, m.in. otrzymując dziewięć laurów Gazeli Biznesu. W raporcie ekspertów z londyńskiej giełdy z 2016 roku Ateneum zostało uznane za jedną z trzydziestu najbardziej wpływowych polskich firm w Europie. Pod koniec 2020 roku redakcje dwu opiniotwórczych gazet: „Parkietu” oraz „Rzeczpospolitej”, umieściły Ateneum w elitarnym gronie stu najbardziej wpływowych firm w Polsce godnych wejścia na warszawską giełdę.

(info Ateneum)

Dodaj komentarz