Konkursy zagraniczne

Wydawnictwo Wytwórnia nominowane do międzynarodowej nagrody Premio BOP 2022

Wydawnictwo Wytwórnia zostało nominowane do Premio BOP – Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year – nagrody dla najlepszego wydawcy literatury dla dzieci z Europy.


Premio BOP to prestiżowa nagroda, przyznawana od 10 lat najlepszym oficynom z każdego z sześciu kontynentów świata. Wyróżnia tych, którzy budują swój katalog wydawniczy w najbardziej kreatywny, innowacyjny sposób.

Organizatorami nagrody są Bolońskie Targi Książki Dziecięcej oraz  AIE  –  Italian Publishers Association  we współpracy z  IPA – International Publishers Association. Przyznawana jest wydawcom w podziale na sześciu regionów świata:  Afryka , Ameryka Środkowa i Południowa, Ameryka Północna, Azja, Europa i Oceania. 

W naszej 16-letniej historii Targi Książki w Bolonii to wyjątkowo szczęśliwe dla nas miejsce i wydarzenie. Nasze książki zdobywały tu nagrody Bologna Ragazzi Award, a do Premio BOP jesteśmy nominowani już po raz drugi. Nagroda ma dla nas szczególny charakter, bo nominowani i zwycięzcy są wybierani przez wydawców i instytucje zajmujące się promocją czytelnictwa z całego świata. W tym roku rywalizujemy z europejskimi wydawcami, których bardzo cenię i znalezienie się w takim gronie jest bardzo dużym wyróżnieniem – mówi Magdalena Kłos-Podsiadło, redaktorka naczelna Wytwórni.

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się podczas Targów Książki w Bolonii 21-24 marca 2022 r.

Zobacz wszystkie nominacje…

Dodaj komentarz