Festiwale literackie Targi w Polsce Targi, festiwale

Za 100 dni Festiwal Książki Opole 2022

Rozpoczynamy odliczanie do szóstej edycji największego wydarzenia literackiego w centrum miasta Opola. Organizatorzy zapraszają na targi książki, spotkania autorskie, koncerty, spektakle teatralne, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje.


W pierwszy weekend czerwca będziemy gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na targach książki, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie. Wrażenia jak zwykle niesamowite. To było moje pierwsze ,,odmrożone” spotkanie autorskie. Bardzo się cieszę, że przypadło akurat na Opole i na piątą edycje naszego Festiwalu. Spotkamy się za rok! – wspomniał Remigiusz Mróz podczas piątego festiwalu książki.

Festiwal doczekał się już szóstej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 300 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 350 wydawnictw. Opole to festiwal, oczywiście festiwal książki. Polecam bardzo serdecznie i dziękuje wszystkim, którzy pojawili się na festiwalu, aby spotkać się z autorami, podpisać sobie książki, zrobić sobie zdjęcie. Czytanie jest ważne. Ja nawet nie wiem czy czytanie nie jest najważniejsze w życiu, więc proszę czytajcie książki.Marek Niedźwiecki – wspominał podczas piątej edycji wydarzenia. Po prostu było przecudownie. Naprawdę wspaniała publiczność. Jestem za to totalnie wdzięczna i szczęśliwa! – wspominała Katarzyna Nosowska. Najlepszy Festiwal. Polecam! Jakub Żulczyk.

Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Nie zapominamy o muzycznym akcencie, dlatego jak co roku na scenie festiwalowej w Miasteczku Literackim zagrają gwiazdy polskiej muzyki. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które chciałyby się zaangażować w organizację tegorocznego wydarzenia. – wspomina Judyta Gralka – organizator. Targi Książki cieszą się również dużym zainteresowaniem, 80% miejsc wystawienniczych jest już zarezerwowana, zainteresowane wydawnictwa zapraszamy do kontaktu.


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Współpracujemy również z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu.
(info Fundacja Fabryka Inspiracji.PL)

Dodaj komentarz