Konkursy Różne Rynek wydawniczy

W Bolonii wybrano najlepsze wydawnictwa książek dla dzieci

To już dziesiąta edycja konkursu na najlepsze wydawnictwa na świecie. Organizowane jest przez Targi Książki Dziecięcej w Bolonii we współpracy z AIE (Stowarzyszeniem Wydawców Włoskich) i IPA (Stowarzyszeniem Wydawców Włoskich). Nagrodę przyznają sami wydawcy, którzy proszeni są o głosowanie na wydawnictwa, które w minionym roku wyróżniły się innowacyjnością, kreatywnością i jakością książek. W każdym z sześciu obszarów świata wybierany jest jeden zwycięzca.


Ceremonia wręczenia dziesiątej edycji nagrody odbyła się wieczorem w poniedziałek 21 marca 2022 r. w scenerii Palazzo Re Enzo w centrum Bolonii.

A oto zwycięzcy:

Afryka –  New Africa Books (RPA): wydawnictwo (dwie marki) publikuje książki we wszystkich językach południowoafrykańskich i koncentruje się w szczególności na rozwoju kulturowym dzieci i młodzieży. To małe wydawnictwo, którego celem jest znalezienie luk na rynku książki i wypełnienie ich pięknymi i znaczącymi dziełami.
https://newafricabooks.com/

Azja – Samir Éditeur (Liban): oficyna powołana przez Librairie Samir, wydawnictwo założone w 1947 roku w samym sercu Bejrutu. Samir Éditeur  specjalizujące się w podręcznikach szkolnych i uniwersyteckich. Oprócz tego wydaje książki dla dzieci i młodzieży w wieku od 2 do 15 lat. Wydawane nakładem tej oficyny albumy, opowiadania czy książki non-fiction łączą w sobie humor, kulturę i oryginalne ilustracje.
https://samirediteur.com/

Europa – Liels un mazs (Łotwa): od momentu powstania w 2004 roku wydawnictwo starało się rozwijać i wzbogacać łotewski przemysł książek dziecięcych oraz stworzyć alternatywę w świecie książki, zarówno pod względem treści książek (z wysokiej jakości tekstami i nowoczesnymi ilustracjami), jak i innowacyjnego projektu. https://liels-un-mazs.myshopify.com/

Ameryka Północna – Monsieur Ed (Kanada): niezależne wydawnictwo specjalizujące się w literaturze dla dzieci, która nie stroni od historii osadzonych w światach, w których zbiegają rzeczywistość i fantazja. Te uniwersalne historie inspirują do introspekcji i refleksji. Chociaż powieści są głównym elementem programu wydawniczego oficyny, to  w jej katalogu znajdziemy książki z gatunku non-ficion oraz graficzne.
https://monsieured.com/

Ameryka Środkowa i Południowa – El Naranjo (Meksyk): wydawnictwo zostało założone w 1994 roku, od 2003 wydaje książki dla dzieci i młodzieży w 2003 roku. W jego dorobku jest ponad sto tytułów, od beletrystyki, poezji i sztuki po historię, przyrodę i literaturę klasyczną, zawsze szukając zabawnego podejścia. Jej podstawowym celem jest budowanie własnej estetyki, która przyczynia się do kształtowania krytycznego i kreatywnego czytelnika, poprzez dzieła pobudzające ich wrażliwość i zainteresowanie, podejmujące tematy, z którymi mogą się identyfikować lub prowokujące do nowych refleksji.
https://edicioneselnaranjo.com.mx/

Oceania – Beatnik Publishing (Nowa Zelandia): niezależny wydawca, na rynku od 15 lat, jego książki wyróżniają się jakością i pięknem. Beatnik ściśle współpracuje z autorami, poetami, artystami i lokalnymi firmami, aby tworzyć  książki o wyrafinowanej grafice i bogatej zawartości.
https://beatnikpublishing.com/

(info  

Dodaj komentarz