Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów sieci Świat Książki – marzec 2022

Na marcowej liście bestsellerów Świata Książki tylko jednak książka utrzymała się w pierwszej dziesiątce. Na pierwszym miejscu kolejny tomik przygód przesympatycznej Kici Koci.  Zwycięzca listy lutowej spadł na miejsce dziewiąte. 1. Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?, Anita Głowińska (Media Rodzina):

Kicia Kocia jest bardzo przejęta. Razem z koleżankami i kolegami z przedszkola zakłada prawdziwy ogródek.
Dzieci same proponują, jakie warzywa zasiać na poszczególnych grządkach. Zaczynają rozumieć, jakie to ważne, móc samodzielnie wybierać, a tym samym mieć na coś wpływ.


2. To nie wypanda. Opowieść filmowa, praca zborowa (Olesiejuk): Meilin Lee jest żywiołową, pewną siebie trzynastolatką, która kocha swoją rodzinę i doskonale się czuje w gronie szkolnych przyjaciół. Sporo się jednak zmienia, kiedy dopada ją burza emocji związanych z okresem dorastania. Gdy dziewczyna przestaje nad nimi panować, zmienia się w… pandę czerwoną…
Ilustrowana opowieść o trudach dojrzewania, sposobach radzenia sobie z emocjami, potrzebie akceptacji, sile przyjaźni i potędze rodziny, powstała na motywach filmu o tym samym tytule.


3. Jack Reacher, Andrew Child, Lee Childi (Albatros): Kiedy obudził się tego dnia, nie planował troszczyć się o to, by grabarzom nie zabrakło pracy. Nie miał też w planach spędzenia nocy w kostnicy… jako trup. Nie zamierzał również zatrzymywać się w miasteczku w Arizonie, które czasy świetności już dawno ma za sobą. Zresztą w ogóle się tam nie wybierał.
Cały Reacher – zmierza tam, dokąd prowadzi go wzrok albo dokąd go podwiozą.


4. Skazanie. Seria z Joanną Chyłką. Tom 15, Remigiusz Mróz (Czwarta Strona): Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego.
Zgłasza się do niej matka dziewczyny, której śmierć została zakwalifikowana jako samobójstwo. Twierdzi, że ma dowody, że jej córka nie odebrała sobie życia, a mimo to kolejni prokuratorzy wciąż umarzają postępowanie. Prawniczka szybko dostrzega, że doszło nie tylko do uchybień proceduralnych, ale także manipulacji.
Jednocześnie Chyłka musi nawigować po nieznanych wodach życia osobistego – trwają przygotowania do ślubu, a ona po latach decyduje się nawiązać kontakt z matką.


5. To nie wypanda. Biblioteczka przygody. Disney Pixar, praca zbiorowa (Olesiejuk): Powieść, kolejna z serii BIBLIOTECZKA PRZYGODY, przenosi czytelników do wielokulturowego Toronto, w którym mieszka trzynastoletnia Meilin Lee. Ta przebojowa, pewna siebie, czasem trochę niezgrabna dziewczyna, ma grono wiernych przyjaciółek i kocha swoją rodzinę, ale okres dorastania wyrywa ją z roli wzorowej córeczki mamusi i posyła w sam środek tornada nastoletnich emocji. Gdy Meilin Lee przestaje nad nimi panować, co w jej wieku jest normą, zaczyna się zmieniać w… olbrzymią pandę czerwoną, co rodzi wiele komplikacji!


6. Mantalista, Henrik Fexeus, Camilla Lackberg (Czarna Owca): Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa!
W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem?
Inspektor Mina Dabiri, która prowadzi śledztwo, zwraca się z prośbą o pomoc do Vincenta Waldera, mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji. Szybko ustalają, że ta sprawa jest podobna do wcześniejszej zbrodni. Wtedy staje się jasne, że ścigają bezwzględnego seryjnego mordercę. Muszą go powstrzymać, zanim ofiar będzie więcej…


7. Nasze magiczne Encanto. Disney, Angela Cervantes (Olesiejuk): Magiczne miasteczko, magiczny dom i magiczna rodzina, a w niej pozbawiona nadprzyrodzonych mocy Mirabel. Gdy jednak pełen cudowności świat Encanto zaczyna pękać, do akcji wkracza właśnie ona – i ratuje go dzięki swojej odwadze i wielkiemu sercu.
Pięknie ilustrowana opowieść o wykluczeniu i jego przezwyciężaniu, powstała na motywach filmu o tym samym tytule.


8. Ludzie Putina. Jak KGB odzyskało Rosję i zwróciło się przeciwko Zachodowi, Catherine Belton (Sine Qua Non): Wojna na Ukrainie, sponsorowanie polityki ekstremistycznej w Europie, wpływanie na wybory w USA w 2016 roku. W ostatnich latach Rosja Władimira Putina prowadzi skoordynowaną kampanię na rzecz rozszerzenia swoich wpływów i osłabienia zachodnich instytucji.
Jak i dlaczego do tego wszystkiego doszło i kto to zaaranżował?
Dziennikarka śledcza Catherine Belton opisuje historię dojścia do władzy Władimira Putina i otaczającej go niewielkiej grupy ludzi z KGB. Zagłębiając się w funkcjonowanie Kremla Putina, dociera do kluczowych graczy wewnętrznej polityk i ujawnia w jaki sposób Putin zastąpił niesfornych potentatów epoki Jelcyna nowym pokoleniem lojalnych oligarchów, którzy podkopali gospodarkę i system prawny swojego kraju i rozszerzyli wpływy na Zachód.


9. Jedyna z archipelagu, Hannah Kristin (Świat Książki): Bolesne dzieje skomplikowanych relacji matki i córki, opowieść o przeszłości, która je dzieli, ale i o perspektywach na przyszłość.


10. O włos. Seria z detektywem Jakubem Sobieskim, Katarzyna Bonda (Muza): Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy. W Lesie Kabackim zamordowano dwie młodziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zwłok. Ale to nie koniec makabrycznych odkryć, bo w trakcie przeczesywania okolicy śledczy trafiają na coś jeszcze: spięty zieloną wstążką pukiel blond włosów, który z całą pewnością nie należał do zamordowanych kobiet. To fetysz, ale i cenny dowód. Kosiarz z Kabat sieje postrach zwłaszcza wśród pracownic agencji towarzyskich. To wśród nich upatruje kolejnych ofiar. Świat alfonsów i prostytutek jest zamknięty dla policji. Do akcji nieformalnie wkracza detektyw Jakub Sobieski.
Tropy prowadzą w przeszłość, do niewyjaśnionej zbrodni sprzed lat.


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Virion. Tom 2. Pustynia (Szermierz Natchniony), Andrzej Ziemiański (Fabryka Słów)
  2. Szczęśliwe związki. O miłości, wolności i szczęściu, Beata Pawlikowska (Świat Książki)
  3. Mów mi Win, Harlan Coben (Albatros)
  4. Nadchodzi III wojna światowa, Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz (Rebis)
  5. Nasze magiczne Encanto. Biblioteczka Przygody. Disney, Angela Cervantes (Olesiejuk)
  6. Córka mordercy, Jenny Blackhurst (Albatros)
  7. Jedno życzenie, Nicholas Sparks (Albatros)
  8. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie Natalii de Barbaro (Agora S.A.)
  9. Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, Krystyna Kurczab-Redlich (W.A.B.)
  10. Start a Fire. Runda pierwsza, P.S. Heryteria “Pizgacz”, (Editio/Helion)

Dodaj komentarz