Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów sieci Świat Książki – kwiecień 2022

Na kwietniowej liście bestsellerów Świata Książki trzy nowości, z miejsca 19 tygrysi  skok na miejsce 5 uczynił  Wowa…  Na pierwszym i drugim miejscach To nie wypanda



1. O jedno miejsce w górę – To nie wypanda. Opowieść filmowa, praca zborowa (Olesiejuk): Meilin Lee jest żywiołową, pewną siebie trzynastolatką, która kocha swoją rodzinę i doskonale się czuje w gronie szkolnych przyjaciół. Sporo się jednak zmienia, kiedy dopada ją burza emocji związanych z okresem dorastania. Gdy dziewczyna przestaje nad nimi panować, zmienia się w… pandę czerwoną…
Ilustrowana opowieść o trudach dojrzewania, sposobach radzenia sobie z emocjami, potrzebie akceptacji, sile przyjaźni i potędze rodziny, powstała na motywach filmu o tym samym tytule.


2. Z miejsca piątego na drugie – To nie wypanda. Biblioteczka przygody. Disney Pixar, praca zbiorowa (Olesiejuk): Powieść, kolejna z serii BIBLIOTECZKA PRZYGODY, przenosi czytelników do wielokulturowego Toronto, w którym mieszka trzynastoletnia Meilin Lee. Ta przebojowa, pewna siebie, czasem trochę niezgrabna dziewczyna, ma grono wiernych przyjaciółek i kocha swoją rodzinę, ale okres dorastania wyrywa ją z roli wzorowej córeczki mamusi i posyła w sam środek tornada nastoletnich emocji. Gdy Meilin Lee przestaje nad nimi panować, co w jej wieku jest normą, zaczyna się zmieniać w… olbrzymią pandę czerwoną, co rodzi wiele komplikacji!


3. Nowość – Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci, Marta Galewska-Kustra (Nasza Księgarnia): Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić!
Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem jest sprawdzanie i rozwijanie umiejętności rozumienia mowy, wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.


4. Awans o dwa miejsca – Mantalista, Henrik Fexeus, Camilla Lackberg (Czarna Owca): Pierwsza część nowej serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa!
W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem?
Inspektor Mina Dabiri, która prowadzi śledztwo, zwraca się z prośbą o pomoc do Vincenta Waldera, mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji. Szybko ustalają, że ta sprawa jest podobna do wcześniejszej zbrodni. Wtedy staje się jasne, że ścigają bezwzględnego seryjnego mordercę. Muszą go powstrzymać, zanim ofiar będzie więcej…


5. Awans z miejsca 19 – Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, Krystyna Kurczab-Redlich (W.A.B.): Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz; jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy czuje się samotny?


6. Spadek z miejsca pierwszegoKicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?, Anita Głowińska (Media Rodzina): Kicia Kocia jest bardzo przejęta. Razem z koleżankami i kolegami z przedszkola zakłada prawdziwy ogródek.
Dzieci same proponują, jakie warzywa zasiać na poszczególnych grządkach. Zaczynają rozumieć, jakie to ważne, móc samodzielnie wybierać, a tym samym mieć na coś wpływ.


7. Nowość – Życie Violette, Valerie Perrin (Albatros): Niezwykła historia zwykłej kobiety, którą los zaprowadził do miejsca zapomnianego przez większość ludzi. Kobiety, która pragnie na nowo rozkwitnąć – pomimo poczucia przegranej, niewyobrażalnej tragedii i straty, która ją dotknęła.
Violette spędza całe dnie na cmentarzu. Dba o niego najlepiej jak potrafi, porządkuje groby, wymienia kwiaty, sprząta znicze… Jest dobrym duchem tego miejsca, służącym wsparciem odwiedzającym go żałobnikom. Violette wiele już słyszała – zarówno pięknych, jak i smutnych historii. I sama mogłaby niejedną opowiedzieć: o córce, która zginęła w straszliwym wypadku, o ukochanym mężu, który pewnego dnia zniknął…
Lecz Violette nie chce dać się pogrzebać w przeszłości. I nawet w miejscu, w którym króluje śmierć, ma nadzieję na nowe życie.
Wzruszająca opowieść o wyjątkowości ukrytej w codziennym życiu, o zakończeniach, które rozdzierają serce, i o nowych początkach, które kiełkują na gruzach przeszłości.


8. Spadek z miejsca czwartego – Skazanie. Seria z Joanną Chyłką. Tom 15, Remigiusz Mróz (Czwarta Strona): Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego.
Zgłasza się do niej matka dziewczyny, której śmierć została zakwalifikowana jako samobójstwo. Twierdzi, że ma dowody, że jej córka nie odebrała sobie życia, a mimo to kolejni prokuratorzy wciąż umarzają postępowanie. Prawniczka szybko dostrzega, że doszło nie tylko do uchybień proceduralnych, ale także manipulacji.
Jednocześnie Chyłka musi nawigować po nieznanych wodach życia osobistego – trwają przygotowania do ślubu, a ona po latach decyduje się nawiązać kontakt z matką.


9. Nowość Gdzie śpiewają raki, Delia Owens (Świat Książki): Wysmakowana oda do świata przyrody, wzruszająca fabuła o dojrzewaniu i zaskakująca relacja z procesu. Owens przypomina, że dzieciństwo nas kształtuje definitywnie i że wszyscy bez wyjątku podlegamy wspaniałym, lecz nieokiełznanym sekretnym siłom natury.
Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.
Lecz Kya nie jest taka, jak o niej szepczą. Wrażliwa i inteligentna, zdołała sama przetrwać wiele lat na bagnach, które nazywa domem, choć jej ciało tęskniło za dotykiem i miłością. Przyjaźni szukała u mew, a wiedzę czerpała z natury. Kiedy dzikie piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania — i dzieją się rzeczy niewyobrażalne.


10. Spadek z miejsca trzeciego – Jack Reacher, Andrew Child, Lee Childi (Albatros): Kiedy obudził się tego dnia, nie planował troszczyć się o to, by grabarzom nie zabrakło pracy. Nie miał też w planach spędzenia nocy w kostnicy… jako trup. Nie zamierzał również zatrzymywać się w miasteczku w Arizonie, które czasy świetności już dawno ma za sobą. Zresztą w ogóle się tam nie wybierał.
Cały Reacher – zmierza tam, dokąd prowadzi go wzrok albo dokąd go podwiozą.


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Dziennik cwaniaczka. Krótka piłka, Jeff Kinney (Nasza Księgarnia)
  2. Blask ostatecznego kresu. Trylogia Licaniusa: Księga 3, James Islington (Fabryka Słów)
  3. Nasze magiczne Encanto. Disney, praca zbiorowa (Olesiejuk)
  4. Oberża na pustkowiu, Daphne du Maurier (Albatros)
  5. A koń w galopie nie śpiewa, Artur Andrus (Prószyński Media)
  6. Pieśń o Achillesie, Madeline Miller (Albatrosra S.A.)
  7. O włos, Katarzyna Bonda (Muza S.A.)
  8. Moji pierwi słowa, Monika Kalinowska (Olesiejuk)
  9. Nasze magiczne Encanto. Biblioteczka przygody. Disney, Angela Cervantes (Olesiejuk)
  10. Potęga podświadomości (wydanie nowe, uzupełnione), Joseph Murphy (Świat Książki)

Dodaj komentarz