poligrafia - różne

Canon po raz siódmy ze złotym medalem EcoVadis

Po raz siódmy z rzędu Canon otrzymał złoty medal organizacji EcoVadis. Tym samym firma znalazła się w gronie 5 proc. najbardziej ekologicznych i działających w zrównoważony sposób przedsiębiorstw na świecie. To wyraźne docenienie wieloletnich działań Canon, który jako jeden z wiodących producentów technologii z zakresu druku i obrazowania, podkreśla swoje zaangażowanie w realizację ogłoszonych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju.


Ranking EcoVadis dotyczy kluczowych obszarów zrównoważonego rozwoju: ekologii, prawa pracy, praw człowieka, etyki oraz odpowiedzialnej i przyjaznej środowisku działalności. Canon otrzymuje złoty medal już po raz siódmy z rzędu, co oznacza, że producent doskonale radzi sobie we wszystkich wypisanych wyżej obszarach. – Siłą napędową dla całej firmy jest dawna japońska filozofia Kyosei, oznaczająca życie i pracę dla wspólnego dobra – komentuje Rafał Osiekowicz Product Marketing Team Manager B2B w Canon Polska. – Dlatego każdego dnia, oprócz tworzenia najwyższej jakości rozwiązań dla biznesu i użytkowników indywidualnych, skupiamy się na wspieraniu pozytywnych zmian na świecie. Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie mit ani nie wydmuszka, co udowadniamy, wyraźnie poprawiając wpływ naszej produkcji na środowisko oraz wspierając wiele wartościowych inicjatyw społecznych – dodaje Rafał Osiekowicz.

Według oficjalnego planu, do 2050 roku Canon ma osiągnąć całkowitą neutralność emisyjną. Z kolei do 2030 roku firma zobowiązała się do redukcji swoich emisji CO2 o 3 proc. w skali roku. Producent wspiera także nowoczesne idee ograniczające zużycie materiałów, na przykład koncepcję regeneracji maszyn oraz konstruuje swoje urządzenia, aby były jak najbardziej energooszczędne. Jak podaje najnowszy raport dotyczący działań firmy w tym zakresie, od 2008 do 2021 stale ulepszane urządzenia Canon zaoszczędziły aż 60,522 GWh (gigawatogodzin), co stanowi ponad 1/3 rocznej produkcji energii w całej Polsce.

Ponadto firma angażuje się w rozliczne projekty o charakterze społecznym oraz ekologicznym. Jedna z najciekawszych inicjatyw realizowanych na terenie Polski to „Nowy dom dla drukarki” – akcja, w ramach której organizacje pożytku publicznego mogą bezpłatnie otrzymać wysokiej klasy urządzenia biurowe, które przestały już służyć poprzednim właścicielom. Tylko dzięki tej jednej koncepcji Canon jednocześnie wspiera ideę gospodarki obiegu zamkniętego, zapobiega marnotrawstwu, jak i wspiera pożyteczne idee (w tym roku akcja adresowana jest do organizacji zajmujących się tematem aktywizacji zawodowej).
(info Higher Media)

Dodaj komentarz