Festiwale literackie

Polskie Wydawnictwo Muzyczne podczas 8. edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie

Stolica Języka Polskiego jest jedna, to oczywiście Szczebrzeszyn na Roztoczu. Na początku sierpnia wszystkie drogi prowadzą właśnie tam, gdzie przez tydzień, nad rzeką, w cieniu drzew, w prawdziwie letniej atmosferze trwają rozmowy, spotkania i koncerty, w których najważniejsze jest: słowo. W tym roku na Festiwalu nie zabraknie również aktywności Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, które zostało Partnerem festiwalowego Pasma Śląsk.


W programie wydarzenia zaplanowano wiele spotkań autorskich z wybitnymi i lubianymi pisarzami, część z nich poświęcona będzie nowościom wydawniczym, w tym Kilarowi Magdy Miśki-Jackowskiej. Autorka w rozmowie prowadzonej przez Ewę Niewiadomską opowie o swojej debiutanckiej Małej Monografii, o geniuszu Wojciecha Kilara, jego twórczości i barwnym życiu. Spotkanie odbędzie się 10 sierpnia o godz. 12.30.

O innych artystach pochodzenia śląskiego, m.in. Henryku Mikołaju Góreckim, Eugeniuszu Knapiku, Witoldzie Szalonku, ale też Dżemie, Paktofonice czy Miuoshu usłyszymy 8 sierpnia podczas rozmowy „Śląskie uszy”. Na czym polega fenomen muzyczny Śląska Ewie Niewiadomskiej opowiedzą dr Daniel Cichy – Dyrektor – Redaktor naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, oraz prof. Anna Górecka.

Tego samego dnia, gdy zapadnie zmrok, wraz z Kubą Więckiem i Piotrem Orzechowskim przeniesiemy się do… tajemniczej Transylwanii. Wybitni jazzowi muzycy po raz pierwszy zaprezentują przed publicznością materiał ze swojego najnowszego albumu: THEMES OF DRACULA od ANAKLASIS. Usłyszymy dekonstrukcję kultowej dziś ścieżki dźwiękowej stworzonej przez Wojciecha Kilara do opowieści Francisa Forda Coppoli o potworze z Transylwanii, który kochał zbyt mocno.

Podczas całego Festiwalu Stolica Języka Polskiego album z tematami z Draculi dostępny będzie także przedpremierowo w sprzedaży w sklepach festiwalowych.

VIII edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, któremu patronuje Miron Białoszewski potrwa od 7 do 13 sierpnia. Więcej informacji o programie wydarzenia znaleźć można na stronie organizatora.
(info PWM)

Dodaj komentarz