Promocje książek Rynek wydawniczy Salon Dobrej Książki

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza

Muzeum Niepodległości zaprasza zaprasza na spotkanie autorskie z dr Beatą Michalec, autorką monografii Stefana Starzyńskiego pt. Stefan Starzyński – gospodarz stolicy w latach 1934-1939.


Publikacja Stefan Starzyński – gospodarz stolicy w latach 1934-1939 jest pośrednio wynikiem wieloletnich badań naukowych prowadzonych przez autorkę na temat Warszawy, Zarządu m.st. Warszawy za czasów prezydenta Starzyńskiego oraz działalności przedwojennych towarzystw przyjaciół dzielnic stolicy, wspólnych losów Starzyńskiego i Lorentza.

Starzyński zazwyczaj w literaturze przedstawiany jest, jako bohater września 1939 roku, dlatego też autorka postanowiła zaprezentować prezydenta Warszawy, jako gospodarza miasta w latach 1934−1939. Ukazuje jego pracę, dorobek i wysiłek, jaki włożył wraz ze swoimi współpracownikami w to, aby Warszawa zmieniła swoje oblicze.

Autorką publikacji wydanej przez Wydawnictwo Muzeum Niepodległości jest dr Beata Michalec (Zastępca Dyrektora ds Programowych Muzeum Niepodległości w Warszawie). Beata Michalec jest doktorem nauk humanistycznych w dyscyplinie historii, adiunktem w Instytucie Historii Akademii Finansów i Biznesu Vistula, od 2018 roku pełni zaszczytną funkcję radnej Miasta Stołecznego Warszawy, pełniła także funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Warszawy (2013-2019). W swojej działalności naukowej zajmuje się historią Warszawy i historią kobiet. Jest autorką wielu książek i artykułów o tej tematyce.

Książka wydana jest w serii wydawniczej “Biblioteka Kwartalnika «Niepodległość i Pamięć»” pod redakcją dr. Tadeusza Skoczka. Recenzje naukowe napisali prof. dr hab. Jerzy Mazurek (Uniwersytet Warszawski) oraz ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego).

14 września 2022 r. (środa), godz. 18.00
Muzeum Niepodległości
Pałac Przebendowskich/Radziwiłłów
al. Solidarności 62
00-240 Warszawa


(info Muzeum Niepodległości w Warszawie)

Dodaj komentarz