materiały poligraficzne poligrafia - różne

Arctic Paper uruchamia internetową aplikację Munken Creator

W nowej kampanii „Raising Questions” szwedzki producent papieru Arctic Paper zaprasza twórców do zabawy i eksperymentowania z projektowaniem przy użyciu kroju Munken Sans w aplikacji Munken Creator. Stworzone dzieła sztuki typograficznej mają na celu zainspirowanie do myślenia poza granicami tego, jak zwykle się komunikujemy.


Pytania to odpowiedzi naszych czasów. Prawidłowo zadawane, otwierają nasze zmysły na nowe wyzwania. Dobre pytania są początkiem zmian.

„Raising Questions” to zaproszenie do tworzenia wizualnych komunikatów przy użyciu specjalnie opracowanej aplikacji Munken Creator, dostępnej online. Twórcy mogą następnie udostępniać swoje prace z hashtagiem #munkencreator.

W 2020 roku w ramach kampanii Munkena zaprezentowano krój Munken Sans, którym podzielono się ze społecznością projektantów. Teraz Arctic Paper uruchamia aplikację Munken Creator, która daje twórcom niemal nieograniczone możliwości eksperymentowania z tym krojem, aby stworzyć animowane wiadomości. Wizualizacje te mogą być następnie wykorzystane w klasycznych projektach drukowanych lub internetowych, przy czym animacje mogą być reżyserowane lub remiksowane w czasie rzeczywistym. Własne obrazy i tła mogą być łączone z edycją kroju na nieskończenie wiele sposobów. (Wypróbuj Munken Creator.)

Analogowe projektowanie i cyfrowa animacja łączą się w jedno

Projekty stworzone przy użyciu Munken Creatora można zapisać nie tylko jako obrazy, ale również jako filmy w formatach WebM i MP4, a następnie wykorzystać na wiele sposobów – od projektów książkowych po projekcje na ścianach domów, ograniczeniem jest wyłącznie nasza wyobraźnia. Dzięki połączeniu z rzeczywistością rozszerzoną, świat cyfrowy podkreśla analogowe doświadczenia dotykowe.

Z okazji premiery Munken Creator wydany zostanie wielkoformatowy magazyn zawierający dzieła sztuki stworzone za pomocą tego narzędzia. Dzięki platformie rozszerzonej rzeczywistości Artivive, świat cyfrowy łączy się z projektem magazynu, tworząc nowy wymiar percepcji.

Rodzina papierów Munken Design

Seria ośmiu niepowlekanych papierów Munken Design umożliwia projektowanie na wyjątkowo naturalnych I przyjaznych dla środowiska papierach. Są one doskonałym wyborem do wszelkiego rodzaju projektów i identyfikacji wizualnej. Gama obejmuje cztery różne odcienie, od kremowego do śnieżnobiałego, każdy w wersji gładkiej i szorstkiej. (Poznaj asortyment papieru.)

Dzięki Arctic Paper twórcy mogą promować gospodarkę obiegu zamkniętego. Wszystkie papiery Munken uzyskały srebrny certyfikat „Materiał Bezpieczny dla Zdrowia” w ramach standardu Cradle to Cradle Certified®. Arctic Paper Munkedals jest pierwszą papiernią na świecie, która pomyślnie ukończyła proces tej certyfikacji i której wszystkie produkty posiadają brązowy certyfikat Cradle to Cradle Certified®.

Więcej

(info Arctic Paper Polska)

Dodaj komentarz