Targi w Polsce Targi, festiwale

25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®

Już w najbliższy czwartek (27 października) w EXPO Kraków rozpoczną się 25. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, które potrwają aż do niedzieli.


W czwartek o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie targów z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa, Pana Jacka Majchrowskiego. Podczas otwarcia będzie miało miejsce:

– wręczenie tytułów honorowych Ambasadorów Targów Książki
– wręczenie jubileuszowych dyplomów Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek
– wręczenie tytułów Przyjaciel Książki przez Polską Izbę Książki
– wręczenie nagrody Gaudeamus przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych

Wiadomość z ostatniej chwili

Podczas konferencji prasowej Prezes Targów w Krakowie, Pani Grażyna Grabowska zapowiadała debatę przygotowaną przez Wydawnictwo ANAGRAM – „LITERATURA W CZASACH WOJNY W UKRAINIE”. Debatę, która nie będzie tylko rozmową o literaturze i wojnie, ale także realnym wsparciem Ukraińców, przyjaciół i autorów. Po półtoramiesięcznej walce o udział pisarza Bohdana Kołomijczuka w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, dziś można powiedzieć, że Bohdan Kołomijczuk przez dwa targowe dni 29 i 30 października będzie podpisywał książki, między innymi przy stoisku Wydawnictwa ANAGRAM, a także weźmie udział w debacie Literatura w czasach wojny w Ukrainie. Sam pisarz jeszcze nie dowierza, że się udało.

Debata odbędzie się 30 października o godz. 12:00 – 12:50 w sali Lwów C, będzie też streaming ze spotkania


Bohdan Kołomijczuk – ukraiński pisarz. Urodził się w 1984 roku, niedaleko Ostroga. Absolwent Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki (2006). Jest znanym na Ukrainie autorem kryminałów retro oraz powieści historyczno-fantastycznych. W 2013 roku Kołomijczuk za powieść “Ludwisarz. Igrzyska wielmożnych” otrzymał prestiżową nagrodę „Koronacja Słowa”. W 2021 roku powieść Ekspres do Galicji znalazła się na liście nominowanych do Nagrody Lwowa – miasta literatury UNESCO.
(info MTK w Krakowie)

Dodaj komentarz