Targi Targi w Polsce

Targi Książki Historycznej

Tegoroczna edycja Targów Książki Historycznej odbędzie się w dniach 24-27 listopada w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Swoją ofertę zaprezentuje blisko 100 wydawnictw z całej Polski.


Targi są imprezą niekomercyjną, mającą na celu szerzenie wiedzy i promowanie książek o tematyce historycznej. Na stałe wpisały się w kulturalny kalendarz Stolicy, corocznie gromadząc blisko 30 tysięcy czytelników oraz liczne grono wydawców przedstawiających ponad 90% wszystkich dostępnych na rynku książek o tematyce historycznej.

Tak jak dotychczas i 30. edycja Targów będzie miejscem popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami, autorami i miejscem udanych zakupów. Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących Targi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, pasjonujących się historią, a tym samym spełniony zostaje główny ich cel, jakim jest popularyzacja literatury historycznej. W ramach programu wydarzeń towarzyszących odbędą się panele dyskusyjne, seminaria i spotkania autorskie oraz pokazy animacji o tematyce historycznej.

Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej rozwija się i jest bogatsza. Dotychczas oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można było również odwiedzać tematyczne salony takie jak Salon Muzeów, Salon Bibliotek czy Salon Antykwariatów. Jednym z celów organizatorów jest nawiązywanie sąsiedzkiej współpracy międzynarodowej.

Targom towarzyszy uroczyste ogłoszenie laureatów konkursu na najlepszą książkę historyczną roku – KLIO, przyznawanej w czterech kategoriach: autorskiej – za indywidualny wkład autora w popularyzację historii; monografia naukowa – za merytoryczny wkład w poznawanie historii; edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli; varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.


Organizatorami Targów Książki Historycznej są:
Fundacja Historia i Kultura, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Muzealników Polskich – Oddział. Mazowiecki

Targi Książki Historycznej odbędą się pod zaszczytnym Patronatem Honorowym:
Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum, Instytutu Książki, Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych czy Polskiej Akademii Nauk

Targi Książki Historycznej
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie – wejście tylko od ul. Grodzkiej.

24-27 listopada 2022 r.

Wstęp bezpłatny

(info Fundacja Historia i Kultura)

Dodaj komentarz