Festiwale literackie

XVI Festiwal Puls Literatury w Łodzi

Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi zapraszają na XVI Festiwal Literacki Puls Literatury w Łodzi, który odbędzie się w dniach 26 listopada – 4 grudnia 2022 roku pod hasłem „Wielka Migracja”.


Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest „Wielka migracja”, nawiązująca do roku romantyzmu polskiego, ale i do sytuacji dzisiejszych uchodźców. Na program składają się spotkania, panele dyskusyjne, koncerty, rozstrzygnięcia konkursów, w tym cenionego OKP im. Jacka Bierezina na debiutancką książkę poetycką. Podczas festiwalu usłyszymy wiodących polskich autorów, którzy spotkają się z publicznością podczas spotkań autorskich: Joannę Bator, Filipa Zawadę, Piotra Siemiona, Ewę Winnicką, Ziemowita Szczerka. Zaproszeni pisarze i pisarki opowiedzą o swoich nowych książkach. Rozmowy będą dotyczyć wątków obecnych w utworach oraz okoliczności ich powstawania.

Program festiwalu

Na stronie wspieram.to można jeszcze wesprzeć tegoroczną edycję Festiwalu.

Tegoroczny Puls Literatury odbędzie się w formule hybrydowej – na żywo, w Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) oraz online. Transmisje z wydarzeń dostępne będą na profilach facebookowych Pulsu Literatury oraz Domu Literatury w Łodzi, a także na kanale YouTube Domu Literatury w Łodzi.

Wszystkie wydarzenia z udziałem gości odbywają się w siedzibie Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17).

Tradycyjnie Festiwal zakończy się wielką Galą Nagrody Tuwima. W tym roku do nagrody Tuwima nominowano troje twórców reprezentujących różne gatunki literackie: Jerzego Jarniewicza, Renatę Lis oraz Michała Witkowskiego. Spotkania z nominowanymi odbędą się 2 grudnia. Uczestniczenie w spotkaniach z nominowanymi będzie wspaniałą okazją, by zapoznać się z tym, co w polskiej literaturze najlepsze: zmysłową poezją (Jarniewicz), doskonałą eseistyką (Lis) oraz mięsistą powieścią (Witkowski).

Laureata bądź laureatkę wyróżnienia poznamy 4 grudnia o godz. 17:00 podczas Gali Nagrody Tuwima w Monopolis, którą uświetni koncert zespołu Opla Stasiuk Trzaska, łączącego nowoczesność z ludowością.
Osoby chętne uczestnictwa w Gali proszeni są o potwierdzenie przybycia na adres kontakt@dom-literatury.pl.

Autorem tegorocznej identyfikacji Festiwalu jest Krzysztof Guzek.
Organizatorzy festiwalu: Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.

(info Dom Literatury w Łodzi)

Dodaj komentarz