Targi Targi w Polsce

Udane lubelskie Święto Dobrej Książki

Spotkania czytelników z autorami i wydawcami, a przede wszystkim ciekawymi książkami o tematyce religijnej i historycznej wypełniły gościnne mury Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tym samym XXIII Targi Wydawców Katolickich przeszły do historii.


To był udany powrót do Lublina po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Swoją ofertę publikacji z zakresu duchowości, historii Polski i Kościoła czy literatury dla dzieci i młodzieży zaprezentowało 20 oficyn z Kielc, Sandomierza, Warszawy i oczywiście Lublina.

Cieszę się ze sposobu, w jaki przywitali nas czytelnicy. Przyznam, że myślimy już o kolejnej edycji targów. Bardzo chciałabym, aby nasza impreza otworzyła się jeszcze mocniej na czytelniczą społeczność miasta i regionu. Mamy kilka pomysłów, które będziemy chcieli wdrożyć w kolejnych miesiącach, tak aby zachęcić jeszcze większe grono wydawnictw książki o tematyce religijnej do przyjazdu do Lublina, przez co targi stały się dużo bardziej atrakcyjne dla odwiedzających – relacjonuje ks. Roman Szpakowski sdb, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich i dyrektor Targów.

XXIII Targi Wydawców Katolickich w Lublinie były finałowym akcentem stacjonarnym w ramach zadania „Ogólnopolskie Targi Wydawców Katolickich (Święto Dobrej Książki) 2022”, realizowanego przez SWK w ramach Programu MKiDN „Promocja czytelnictwa” 2022.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
(info i fot. SWK)

Dodaj komentarz