Targi Targi w Polsce Targi, festiwale

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Fundacji Historia i Kultura zapowiada kolejna edycję stołecznych, majowych targów w Warszawie. Po kilkunastoletniej przerwie targi wracają do znanej, szczególnie starszym fanom literatury, nazwy – Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie.


A oto informacja, jaką otrzymaliśmy od Fundacji Historia i Kultura.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie to największe w kraju wydarzenie branży wydawniczej, będące kontynuacją Targów Książki w Warszawie, z udziałem ponad 500 wystawców z kilkunastu krajów i dziewięćdziesięciotysięcznej społeczności fanów literatury. Targom towarzyszą literackie festiwale, strefy tematyczne i wydarzenia branżowe. Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, a część wydarzeń dostępna jest online. Atutami Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie są szerokie, międzynarodowe grono wystawców; obecność doskonałych twórców: pisarzy, tłumaczy czy ilustratorów; wielowątkowy program dla wielbicieli literatury, w tym także dla osób profesjonalnie związanych z branżą wydawniczą; współpraca z renomowanymi partnerami: instytucjami
i mediami; bezpłatny wstęp z transmisją wybranych wydarzeń w mediach społecznościowych i wielotysięczna publiczność.

Intensywne prace nad kolejną odsłoną targów trwają. Po sukcesie frekwencyjnym tegorocznej edycji, w 2023 roku planujemy znacząco powiększyć powierzchnię targów, szczególnie we wnętrzach Pałacu Kultury i Nauki. Do dyspozycji wystawców oddamy dwie kondygnacje Pałacu Kultury i Nauki – wszystkie sale drugiego, a także – co będzie przyszłoroczną nowością – większość sal czwartego piętra PKiN. Niektóre z nich nie były dotąd wykorzystywane do celów programowych targów książki. Sale przeszły gruntowną renowację i niektóre z nich wyglądają olśniewająco. Oprócz stoisk, znajdą się tu miejsca do spotkań, debat i dyskusji oraz sceny, w tym scena główna (scena plenerowa przed wejściem głównym będzie również działać, podobnie jak podczas tegorocznej edycji). Planujemy również powiększyć i zmodyfikować targową ekspozycję zewnętrzną. Wielo- i jednostanowiskowe namioty, staną na placu Defilad przed głównym wejściem do PKiN (od ul. Marszałkowskiej), ale też – po raz pierwszy – na terenie zewnętrznym PKiN, przed wejściem do Kinoteki, od strony Alei Jerozolimskich. Dzięki temu dostępne będą też nowe wejścia ułatwiające zwiedzanie ekspozycji targowej w PKiN, szczególnie czwartego piętra: od ul. Marszałkowskiej (główne wejście do PKiN) oraz od Al. Jerozolimskich (Kinoteka). Obecnie opracowujemy targowe plany i schematy tak, by w czytelny sposób zaprezentować nowe ułatwienia komunikacyjne. Bezpłatny wstęp i dodatkowa komunikacja zapewnią o wiele większą swobodę poruszania się po całej powierzchni wewnętrznej PKiN niż w czasie targów w 2022 roku. Zainteresowanym wydawcom udostępnimy ponadto możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanych i oznakowanych namiotów przed wejściem głównym i wejściem do Kinoteki. Będą one pełniły rolę strefy autografów dla najpopularniejszych autorów, do których ustawiają się zazwyczaj długie kolejki.

Najbliższa edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie odbędzie się od 25 do 28 maja 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad przed PKiN (teren przed PKiN od ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich /Kinoteka)


Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń do udziału w Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, które odbędą się w dniach 25-28 maja w PKiN oraz na placu Defilad przed PKiN (teren przed PKiN od ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich /Kinoteka)
Ofertę i formularz rejestracyjny znajdą Państwo w naszym systemie.

Kontakt:
Teresa Wieczorek
Tel. 696 452 741
Email: sprzedaz@historiaikultura.pl


Dodaj komentarz