Spotkania literackie

Monika Śliwińska w Krakowie

Wydawnictwo Iskry zaprasza na spotkanie z Moniką Śliwińską w Muzeum Narodowym w Krakowie. To już drugie spotkanie w formule „Wyspiański kontra…”.


O Stanisławie Wyspiańskim – jego mierzeniu się ze sobą, z otoczeniem i czasem, którym dysponował, opowie w rocznicę urodzin artysty pisarka Monika Śliwińska.
Spotkanie poprowadzi Łukasz Wojtusik.

Monika Śliwińska – pisarka i redaktorka. Autorka książki Muzy Młodej Polski (2014) uhonorowanej Nagrodą Klio, biografii Stanisława Wyspiańskiego Dopóki starczy życia (2017) oraz biografii sióstr Mikołajczykówien Panny z Wesela (2020), która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike 2021.

Łukasz Wojtusik – dziennikarz od lat związany z radiem. Autor literackiego podcastu Alfabet Wojtusika, za który otrzymał nagrodę Podcast Roku 2022 w kategorii „Lifestyle, Kultura, Hobby”. Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski (2013) dla najlepszego dziennikarza kulturalnego. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury.


Termin i miejsce:
niedziela, 15 stycznia o godz. 13.15
Muzeum Narodowe w Krakowie
gmach główny, sala „U Samurajów”
al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków

Obowiązuje darmowa rezerwacja: bilety dostępne TUTAJ lub w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).
(info Wydawnictwo Iskry)

Dodaj komentarz