Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

Plany Wydawnictwa Agora dla dzieci na najbliższy kwartał

A oto co przygotowało Wydawnictwa Agora dla dzieci na najbliższy kwartał.

 • 25 stycznia – Tomasz Samojlik i Adam Wajrak, komiks Detektyw Wróbel i złamane pióro (6+) – czyli duet przyrodników z Puszczy Białowieskiej powraca z nowymi ptasimi komiksami. Tym razem będzie to miejski ekokryminał! Przy okazji wydawnictwo wznawia części poprzedniej serii komiksowej Umarły Las.

  Dzieje się coś podejrzanego, obywatele ptaki! Wróble na mieście ćwierkają, że zrobiło się niebezpiecznie. Ni stąd, ni zowąd z nieba zaczęły spadać ptaki. Kto je atakuje: sokół, wrony, a może mewy? Jak w miejskiej dżungli namierzyć winnego? Toż to grubsza sprawa. Sprawa dla prawdziwego detektywa, Detektywa Wróbla. Może i nie ma dużego doświadczenia, ale nie brakuje mu zapału. No i towarzyszy mu ciekawska włochatka Purzysława. Znakomita zabawa, prześmieszne dialogi, solidna porcja wiedzy przyrodniczej oraz misja, która może zmienić miasto na lepsze! Trzymajcie kciuki za rozwiązanie zagadki!

 • 22 lutego – Karolina Lewenstam Silla (seria „Opowieści świata Zorzy”) il. Mariusz Andryszczyk (9-12+).
  Karolina Lewestam, filozofka, publicystka „Pisma”, autorka m.in. bestsellerowej Małej księżniczki (WAB) powraca, tym razem z książką fantasy. Silla to pierwszy tom nowej serii, która dzieje się świecie Zorzy, lodu, niedźwiedzi, fok, Czarnych Ptaków i dwóch księżyców. Zarówno ludzie i zwierzęta, żyjące dotąd w przyjaźni, czują, że dzieje się coś złego. Nie dość że w morzu brakuje ryb, nie dość, że zimowe krowy tracą sierść, to jeszcze Zorza zaczyna blednąć. Rozwiązanie zagadki i uratowanie zagrożonego świata przypada w udziale Ariemu, którego przepowiednia zmusza do wyruszenia w pełną niebezpieczeństw podróż.

Marzec:

 • Stuart Gibbs, Szkoła szpiegów. W sekretnej służbie – czyli 5. tom naszej flagowej serii szpiegowskiej dla młodych czytelniczek i czytelników.
 • Agata Romaniuk Kocia szajka i klątwa starego kina – 6. część przygód kocich detektywów z Cieszyna.
 • Dla starszej młodzieży szykowana jest też niezwykła pozycja Moje życie z klocków (tytuł roboczy) – autobiograficzna książka 22-letniego Davida Aguilara, który urodziwszy się bez części ramienia samodzielnie zbudował w wieku 9 lat protezę ręki z klocków LEGO. Od tego czasu życie chłopaka zaczęło się zmieniać. W wieku 18 lat, zainspirowany Spider Manem zbudował pierwszą w pełni funkcjonalną protezę [używając do tego celu zestawu LEGO® Technic Rescue Helicopter set (#9396)] za co trafił do księgi rekordów Guinessa.
  Książka Davida to niezwykła relacja z procesu budowania siebie i swojego życia – kawałek po kawałku – na nowo. Książka, która daje nadzieję i wiarę w siebie. I pokazuje że ograniczenia istnieją przede wszystkim w naszym umyśle.

Dla zaostrzenia apetytów Agora poleca film z Dawidem (Hand Solo)

https://www.youtube.com/watch?v=WTJ0mBw3Ook

(info Agora)

Dodaj komentarz