Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy Zapowiedzi wydawnicze

„Amanci II Rzeczpospolitej” – promocja książki Marka Telera w “Wodzie ognistej”

Kolejna, szósta już książka Marka Telera, młodego dziennikarza i pasjonata historii. Po „Zagadce Iny Benity. AK-torzy kontra kolaboranci” – doskonale przyjętej na rynku czytelniczym opowieści o losach sławnej przedwojennej aktorki – idzie on śladami polskich gwiazd kina tamtych czasów. Tym razem „bierze na tapetę” panów. Franciszek Brodniewicz, Aleksander Żabczyński, Adam Brodzisz, Zbigniew Rakowiecki, Witold Zacharewicz… w sumie kilkunastu ówczesnych amantów, do których wzdychały tysiące dziewcząt i pań.
Tych nazwisk mogłoby być więcej, ale, jak przyznał sam autor na wczorajszym (10.01.2023) spotkaniu z czytelnikami w warszawskiej „Wodzie Ognistej”, na przeszkodzie stanęły ograniczenia wydawnicze.
Spotkanie prowadziła dziennikarka Anna Matusiak-Rzeźniowiecka, a Marek Teler opowiadał o swych bohaterach i opowiadał (on to potrafi). Kim byli poza kadrami filmów? Jak potoczyły się ich wojenne i powojenne losy? Stanęli w szeregu bohaterów wojny czy pogubili się w w strasznej rzeczywistości? Teler nikogo nie osądza – że sam nie wie, jakby się zachował na ich miejscu.

Teler to prawdziwy miłośnik i poszukiwacz historii. Przyznaje, że ogromną satysfakcję sprawia mu wyszukiwanie nowych faktów, zdjęć, rozmowy z ludźmi. Cieszy się, gdy sami do niego trafiają, dzieląc się z nim wspomnieniami i wiedzą.
Czy napisze powieść? – nie, to nie jego domena; interesują go fakty i tylko fakty, choć ubrane w zgrabne słowa. A ciekawie pisać Marek Teler potrafi.

Książka „Amanci II Rzeczpospolitej” ukazała się pod koniec listopada nakładem Bellony.
Warto dodać, że do sprzedaży trafią wkrótce dwie kolejne publikacje Telera, w tym o przedwojennych najpiękniejszych Polkach.

Dodaj komentarz