Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

Ukazał się trzeci tom wspomnień Zofii Skąpskiej

Z pachnącym jeszcze farbą drukarską egzemplarzem trzeciego tomu Dziwne jest serce kobiece… odwiedził Rafała Skąpskiego – wnuka jej bohaterki i redaktora wspomnień – prezes Spółdzielni Wydawniczej “Czytelnik” Marian Sewerski.

Przypominamy:  Dziwne jest serce kobiece… to wspomnienia Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej, barwny zapis jej losów i rodziny na tle zmieniającej się epoki

Tom pierwszy pt.  Wspomnienia galicyjskie ukazał się tuż przed pandemią. Tom II – Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia z Pomorza i Hebdowa w roku ubiegłym. 

Obecny tom …Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa – tom kończy tę niezwykłą sagę rodzinną spisywaną przez sześćdziesiąt  lat. Autorka, w powojennej sytuacji politycznej kraju, podejmuje z mężem raz jeszcze wyzwanie pracy zawodowej, tym razem w Ząbkowicach Śląskich. Po śmierci męża ostatnie dziesięć lat życia spędza w Krakowie. Bohaterami, jak w całej trylogii, są prawdziwe osoby, a tłem autentyczne wydarzenia.

Od lewej: Marian Sewerski, Rafał Skąpski

Pierwszy tom wspomnień został nagrodzony przez “Magazyn Literacki KSIĄŻKI” tytułem Wydarzenie Edytorskie 2019 roku oraz uzyskał nominację do Nagród Historycznych POLITYKI za rok 2019 w kategorii „Pamiętniki, relacje, wspomnienia”. 

Teatr Polskiego Radia zrealizował dwa słuchowiska na kanwie dwu pierwszych tomów.

Dodaj komentarz