Biblioteki Różne

Fundacja Nowoczesna Polska zmienia swoją nazwę

Fundacja Nowoczesna Polska zmieniła swoją nazwę. Od 30 grudnia 2022 nazywa się fundacja Wolne Lektury.


Projekt Wolne Lektury, który rozwija się od 2007 roku, ma bardzo rozpoznawalną markę. Stara nazwa fundacji przysparzała jej niemałych problemów – chcieli ją zawłaszczyć politycy (i to dwukrotnie, za każdym razem ktoś inny!), byli także regularnie myleni z różnymi innymi inicjatywami. Tymczasem Wolne Lektury są nie tylko dobrze znane, ale także lubiane. No i co najważniejsze – są tylko jedne Wolne Lektury. Więcej informacji.

Co to oznacza dla czytelników i darczyńców biblioteki? W praktyce niewiele się zmieni. Wszystkie dotychczasowe umowy i dokumenty zachowają ważność. Działać będą także wszystkie adresy email i strony internetowe, które z czasem po prostu zostaną przekierowane do domeny wolnelektury.pl. Nie zmienia się także numer KRS, przez który dokonywane są wpłaty 1,5% (KRS 0000070056). Stara nazwa będzie stopniowo wycofywana z różnych miejsc w sieci.

To nie jedyna zmiana na lepsze. Zmienia się też strona biblioteki – będzie przyjaźniejsza dla czytelniczek i czytelników. Na razie można porównać stary i nowy wygląd w wersji na urządzenia stacjonarne, korzystając ze strony, i zgłaszać swoje opinie. A już niebawem zostanie przygotowana wersja także dla urządzeń mobilnych.
(info Wolne Lektury)

Dodaj komentarz